یکشنبه، 23 مرداد 1401| 14 August 2022
تعرفه های پستی» افزایش نمی یابد؛

«شرکت ملی پست» به دنبال «تحول ساختاری» است

۱۴۰۱/۰۴/۰۷ ۰۸:۰۷ چاپ کدخبر: 18279

آفتاب ایلام | مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: برنامه هوشمندسازی و تحول دیجیتال پستی کشور باهدف ارتقای مدیریت عملیات و ارائه خدمات نوین به مردم از برنامه هایی است که به جدیت در این شرکت در حال انجام است.

  

به گزارش آفتاب ایلام؛ محمود لیائی با تاکید بر استمرار تحول در پست و تحقق پست هوشمند با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و توسعه خدمات جدید و متنوع کردن سبد محصولات پست، افزود: جایگاه پست باید امروز به گونه ای باشد که به عنوان اپراتور هوشمند در جامعه معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه تحقق پست هوشمند با افزایش بهره وری، ارتقای زیرساخت های شبکه پستی کشور به عنوان بسترتوسعه اقتصاد دیجیتال را در بردارد، افزود : با تحول ساختاری ضمن گسترش خدمات پستی در حوزه های مختلف مدیریتی، تشکیلات، مهندسی عملیات پستی و فناوری؛ تغییرات زیادی انجام خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم اکنون بحث تحول ساختاری در شبکه پستی کشور را دنبال می کنیم، افزود: بر همین اساس نمودارسازمانی جدید ستاد مرکزی شرکت ملی پست با نگاه توسعه ای در راستای پیاده سازی طرح تحول دیجیتال پست، بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، کمک به رونق کسب وکارهای نوپا و الزام به توسعه راهبردی کسب و کار در کمیته ساختارشرکت متبوع تدوین و در نهایت به تأیید سازمان امور اداری واستخدامی رسیده است.

وی با بیان اینکه برنامه جدیدی برای افزایش تعرفه ها نداریم، خاطر نشان کرد: خدمت رسانی بهتر به مردم را با ارتقای زیرساخت ها، تحول در ساختار و سایر ابعاد شبکه پستی کشور در دست اجراست و افزایش مجدد تعرفه در دستور کار نیست.

لیائی با بیان اینکه پست به عنوان رکن اصلی اقتصاد دیجیتال کشور است افزود: با توسعه تجارت الکترونیک و پیاده‌سازی سکوی تجارت الکترونیک پست به عنوان پلتفرم ارائه خدمات جدید پستی به کسب‌وکارها و مشتریان پستی باید جایگاه پست را در این خصوص تقویت کنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست، سهم وزارت ارتباطات در اقتصاد دیجیتال را ده درصد عنوان کرد و افزود: هشت دهم درصد این میزان سهم شرکت ملی پست است و ما تلاش داریم این عدد را به سه تا چهار برابر افزایش دهیم.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ایلام پست

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان