یکشنبه، 23 مرداد 1401| 14 August 2022

آفتاب ایلام |استاندار ایلام با بیان اینکه خشکسالی بی‌سابقه در استان ایلام نیازمند توجه ویژه وزارت جهاد کشاورزی است گفـت: ۹ هزار هکتار از طرح باقی‌مانده احیای اراضی چشم انتظار تزریق اعتبارا ت لازم است.به گزارش آفتاب ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حسن بهرام‌نیا در ادامه برنامه‌های سفر به تهران  پس از حضور در نشست ستاد مرکزی اربعین، با  فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفت وگو کرد و پیگیر خواسته ها و مطالبات استان در این حوزه شد.

استاندار ایلام در این دیدار که روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و جهاد کشاورزی استان به همراه مدیران معاونت آب و خاک وزارت جهادکشاورزی نیز حضور داشتند، خواستار ترمیم و تکمیل ایستگاه‌های پمپاژ آب در استان ایلام شد و گفت: در این راستا با توجه به خشکسالی بی سابقه در ایلام لازم است در تامین اعتبارات لازم و پیگیری از طریق مدیریت آب‌های غرب و شمال غرب کشور به این استان توجه ویژه ای شود.

 بهرام نیا در ادامه خواستار به سرانجام رسیدن دو طرح مهم سامانه گرمسیری و احیای اراضی در استان شد و گفت: ضرورت دارد جهت جلوگیری از استهلاک منابع و از بین رفتن سرمایه در طرح سامانه گرمسیری هرچه سریعتر این پروژه مهم و حیاتی تکمیل شود و در اولین اقدام خط انتقال آب آن اجرایی شود.

وی در ادامه به طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: از 50 هزار هکتار سهم استان ایلام 41 هزار هکتار به سرانجام رسیده است و برای اتمام باقیمانده خواستار تامین و تخصیص اعتبار لازم هستیم.

در ادامه این نشست  فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزارت جهادکشاورزی از تلاش ها و پیگیری های استاندار ایلام در حوزه جهاد کشاورزی تقدیر کرد و نسبت به مطالبات و درخواست های وی قول مساعد داد و گفت: در خصوص طرح سامانه گرمسیری، مشکل اعتباری پمپاژهای آب استان در مناطق مختلف از جمله میمه و برتش دهلران، کهره به داجیوند هلیلان، چم ژاب و ارمو دره شهر و ... تلاش می شود با اخذ مجوز ماده 23 اعتبارات لازم اختصاص یابد.

وی در ادامه قول مساعد داد که از اعتبارات خشکسالی به پروژه های حوزه جهاد کشاورزی استان سهم قابل توجه‌ای اختصاص یابد. 

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان