جمعه، 15 مهر 1401| 07 October 2022

آفتاب ایلام |فرماندار چوار گفت: آتش زدن فضولات حیوانی در روستای پارده چوار باعث بروز آتش سوزی در قسمت انتهایی روستا شده است.به گزارش آفتاب ایلام ،ابراهیم یعقوبی روز سه شنبه  اظهار داشت: برخی از مردم روستا با جمع آوری فضولات حیوانی اقدام به آتش زدن آن کرده اند که ناتوانی در کنترل و مهار آتش باعث سرایت آن به اطراف محل آتش سوزی شده است.

وی افزود: آتش زدن فضولات حیوانی در فضایی دارای حصار چوبی انجام گرفته و همچنین ذخیره و دپوی مقادیر زیادی هیزم و چوب خشک در آن محل باعث تشدید شدت آتش شده است.

یعقوبی یادآور شد: باتوجه به اینکه مکان آتش سوزی در انتهای روستا و با فاصله از منازل مسکونی قرار گرفته، خطری روستا را تهدید نمی کند.

وی ادامه داد: از همان دقایق اولیه مخابره آتش سوزی، از سوی شهرداری چوار ماشین آتش نشانی برای مهار آتش اعزام شد و یک تانکر حامل ۱۰ تن نیز روانه منطقه شده است.

وی تاکید کرد: دهیار روستا در گذشته به کرات مخاطرات وجود حجم زیاد هیزم ذخیره شده را به روستاییان متذکر شده بود اما روستاییان همکاری لازم جهت ساماندهی این هیزم های دپوشده را نداشتند تا اینکه منجر به گسترش آتش سوزی در محل شد.

روستای پارده از توابع شهرستان چوار ۷۰ خانوار با ۳۰۰ نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان