جمعه، 15 مهر 1401| 07 October 2022
جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام:

کار تشکیلاتی مسیر حرکت به آینده را هموار می کند

۱۴۰۱/۰۵/۲۰ ۱۱:۵۴ چاپ کدخبر: 18646

آفتاب ایلام |جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت:کار تشکیلاتی مسیر حرکت به آینده را هموار می‌کند.

به گزارش آفتاب ایلام ،سردار " کریمیان"، جانشین فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام صبح امروز (۲۰ مردادماه) در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره تشکیلاتی یاوران ولایت بسیج دانش آموزی استان ایلام با شعار《تشکیلات، عرصه عَرضه عُرضه》که در محل سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش شهر ایلام برگزار شد، گفت: بزرگترین سرمایه هر کشور و هر ملت نوجوانان و جوانان آن هستند.

وی گفت: یک جامعه پویا، زنده به اهداف آن است و بدون هدف حرکت کردن، سرانجام آن سرگردانی است. مهمتر از داشتن هدف، هدف را درست انتخاب کردن است.

کریمیان ادامه داد:اهداف ممکن است بر مبنای نیازهای امروز جامعه باشد و یا بر مبنای نیازهای فردای جامعه ، که هر دو نوع هدف ضرورت دارند.اما نگاه به آینده سزاوار تر است و نباید منتظر نیازها باشیم تا برای آنها اهداف ترسیم کرده و بعد برای آن برنامه ریزی کنیم.

جانشین فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) گفت:باید با نگاه تیزبین آنطوری برنامه ریزی کنیم که نه تنها منفعل نبوده بلکه فعال باشیم و به عبارتی دیگر آن طوری رفتار کنیم که آینده را ما بسازیم نه آینده سرنوشت ما را رقم بزند. برای این مهم، کار تشکیلاتی که جوانان و نوجوانان دنبال می کنند می تواند مسیر حرکت به آینده ای که در اختیار ماست را هموار بکند.

 وی با بیان اینکه کار تشکیلاتی با خود برنامه ریزی و هدف داشتن را تداعی می‌کند، خاطر نشان کرد:کار تشکیلاتی یعنی داشتن ساختار و سازمان، داشتن یک مدیر و فرمانده و جلوگیری از هرج و مرج و در واقع کار تشکیلاتی یعنی میدانم از خودم چه میخواهم.

 کریمیان ادامه داد:کار تشکیلاتی یعنی علی رغم آزادی عمل هایی که داریم، خود را مقید به یک چارچوب و قاعده و قانون می کنیم. در کار تشکیلاتی قدرت انعطاف قوانین بسیار بالاست و این سطح از انعطاف را رفتار افراد تعیین می‌کند.

 وی با تاکید بر اینکه انتظاری که طی دوره ولایت می رود این است که بتوانیم در راستای تربیت کادر تراز انقلاب حرکت کرده باشیم تصریح کرد:هدف کلان این کار تشکیلاتی، فراهم نمودن زمینه تحقق نمودن تمدن نوین اسلامی است. با کار تشکیلاتی هدف ها دست یافتنی تر هستند و علاوه بر دستیابی به کار سازمانی به پرورش فرد هم منجر می‌شود که این امر به سالم سازی جامعه نیز منجر می شود.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان