سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

افشار خسروی زاد در گفت و‌گو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: روند رو به رشد شیوع مبتلایان به کرونا ویروس در ایلام نشان از آن می‌دهد که در استان ایلام جدیت و قاطعیت  در اجرای دستورات پیشگیرانه وجود ندارد.

دادستان ایلام گفت: وحدت و همدلی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن شرط موفقیت در هر برنامه‌ای است اما وحدت و همدلی نباید به سهل‌اگاری و عدم اجرای تصمیمات در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و درمانی شود.

وی یادآورشد: کرونا ویروس بلیه‌ای است که مقام معظم رهبری از آن بنام ویروس خبیثه نام برده ‌و تدابیر راهگشایش نیز در ارتباط با تشکیل قرارگاه بهداشتی درمانی به نیروهای مسلح را ابلاغ کرده ‌اما ما در برخی مواقع در استان شاهد بی توجهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها هستیم.

دادستان ایلام با بیان اینکه به صراحت می‌گویم؛ دوگانگی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی روند رو به رشد کرونا ویروس را در ایلام به شرایط حساس سوق می‌دهد و ادامه این روند به مصلحت استان و شهروندان نیست.

وی برای غلبه بر عدم قاطعیت و جدیت در اجرای تصمیمات ستاد استانی کرونا یادآورشد: ما باید تکلیف خود را با این ویروس خبیثه در استان ایلام مشخص کنیم که آیا کرونا ویروس در ایلام اولویت اصلی ما است یا نه؟ اگر هست پس به اولویتمان که با جان انسان بازی می‌کند، قاطع و بی پرده برخورد کنیم.

دادستان ایلام یادآورشد: نمی‌شود توصیه به ماندن در خانه کرد؛ اما برای قاصران و هنجارشکنانی که این توصیه‌ها را رعایت نکرده و با جان سایر شهروندان مقید به قانون عمل کرده‌اند برخورد نشود.

دادستان ایلام  با بیان اینکه تصمیمات ابلاغی موجب دوگانگی در اذهان شهروندان شده است و آنان را در میان برزخ ماندن در خانه یا نماندن قرار داده است گفت: برای سومین بار است دستور تعطیلی بازار ایلام صادر، اما هرروز به بهانه‌ای مششاهده می‌شود، در اجرای این دستور تعلل می‌شود.

وی یادآورشد: قرنطیته خود خواسته شهروندان نباید با دستورات دوجانبه و چند پهلو مورد هجمه قرارگیرد و نباید فراموش کنیم دستورات و تصمیمات کمیته استانی باید منطبق با خواسته مردم باشد.

دادستان ایلام گفت: مردم ایلام خواهان کنترل، نظارت قاطع و اعمال محدودیت‌ها  و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی هستند و لازم است تصمیم سازان به خواسته مردم توجه کنند.

خسروی زاد در خاتمه گفت: کادر پزشکی ما پرسنل وزارت بهداشت ما با این تصمیم گیری‌هایی که ما داریم و این عدم رعایت پروتکل های بهداشت جهانی را ناتوان کرده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک نمی‌توانیم به این شیوه پاسخگوی به نیازهای درمانی مردم باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان