جمعه، 15 مهر 1401| 07 October 2022
مدیر کانون پرورش فکری ایلام خبر داد؛

برگزاری ۶۰ عنوان برنامه برای کودکان و نوجوانان ایلام

۱۴۰۱/۰۶/۲۸ ۱۰:۰۴ چاپ کدخبر: 18938

آفتاب ایلام |مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام از برگزاری ۶۰ عنوان برنامه برای کودکان و نوجوانان ایلام خبر داد.


  


  

به گزارش آفتاب ایلام؛ فاطمه رستگاراظهار کرد: کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی می‌تواند با تولید و عرضه خدمات و محصولات فرهنگی به ویژه در ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان، نقش کلیدی در تربیت و آموزش کودکان و نوجوان داشته باشند.

وی افزود: در این راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در تابستان امسال با هدف پرورش کودکان و نوجوانانی خردمند، معرفی استعدادهای درخشان و همچین افزایش شادی و نشاط در میان کودک و نوجوان، اقدام به برگزاری ۶۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، ادبی، علمی، پژوهشی در قالب فعالیت‌های عمومی و کارگاه‌های تخصصی شامل قصه‌گویی، شعرخوانی، معرفی سرزمین، نشریه نگاری، تحقیق، کاردستی، نمایش عروسکی، نمایش و نقد فیلم، نمایش خلاق، بازدیدها، معرفی مشاغل، نقاشی، خوشنویسی، سفالگری و….توسط مربیان فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ سال در مراکز ثابت و سیار روستایی لحاظ کرده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایلام گفت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی، ماهیت فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون در این ایام با کتاب و کتابخوانی همراه بوده و مربیان کانون با اجرای فعالیت‌های کتاب محور از جمله روانخوانی، معرفی کتاب و بحث کتاب در تلاشند تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در میان کودکان و نوجوانان توسعه دهند.

وی با اشاره بر اینکه برنامه‌های کانون فرهنگی مختص ایام تابستان و اوقات فراغت دانش‌آموزان نیست، تصریح کرد: پس از فرا رسیدن اربعین حسینی و آغاز میزبانی استان ایلام از زائرین، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان نیز اقدام به راه‌اندازی پایگاه فرهنگی اربعین در مرز مهران کرده است.

رستگار با تاکید بر اینکه اجرای فعالیت‌های کانونی در این پایگاه تا چند روز پس از اربعین ادامه دارد، گفت: در پایگاه فرهنگی اربعین برنامه‌هایی مانند دایر کردن نمایشگاه‌های عاشورا، مسابقه خاطره‌نویسی، عکاسی، نقاشی با موضوع راهپیمایی اربعین و…برگزار می‌شود.

وی در پایان با بیان این که علاوه بر پایگاه کانون استان ایلام طبق سنوات گذشته تریلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز در میدان بزرگ اربعین در محوطه بیرونی پایانه مرزی مستقر است، ادامه داد: با وجود گرمای شدید و حجم بالای تردد زائرین همکاران ما در این پایگاه‌های فرهنگی در حال ارائه خدمات فرهنگی و هنری به زائران هستند.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان