یکشنبه، 13 آذر 1401| 04 December 2022
مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام خبر داد؛

 اسکان اضطراری بیش از ۷۰ هزار زائر اربعین در ایلام  

۱۴۰۱/۰۶/۲۹ ۱۶:۰۳ چاپ کدخبر: 18949

آفتاب ایلام |مدیر عامل جمعیت هلال‌احمرایلام گفت: از ۱۴ تا ۲۸ شهریورماه امسال ۷۰ هزار و ۷۸۸ زائر در اردوگاه‌ها و مکان‌های عمومی تجهیز شده توسط این جمعیت اسکان اضطراری داده شده اند.


به گزارش آفتاب ایلام؛ غلامرضا علی محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: همچنین در این بازده زمانی به بیش از ۵۰ هزار زائر خدمات سرپایی و به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز به صورت بستری موقت خدمات ارائه شد.
 
وی افزود: به جز ارائه خدمات درمانی به زائران، خدمات دیگری از جمله جابه‎ جایی زائران با ویلچر، تعمیرات و شست‌وشوی البسه زائران نیز در مرز مهران انجام شد و در این راستا با ۵۸ ویلچر، ۶ هزار و ۵۰۰ زائر منتقل، با ۴ چرخ خیاطی، ۱۲ هزار و ۵۰۰ البسه تعمیر و با ۱۲ دستگاه لباسشویی، لباس ۶۰۰ زائر شست‌وشو شد.
 
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان ایلام اضافه کرد: در زمینه خدمات حوادث جاده‌ای توسط جمعیت هلال‌احمر از ۱۴ تا ۲۸ شهریور ماه، ۵۸ حادثه جاده‌ای اتفاق افتاد که ۲۵۴ نفر دچار مصدومیت شدند،   ۲۳ نفر رهاسازی و همچنین ۶۵ نفر از آنان به مراکز درمانی انتقال پیدا کردند.
 
وی ادامه داد: در این مدت، ۲۲ هزار تست فشارخون، ۴ هزار آموزش چهره‌به‌چهره، ۷ هزار بروشور، ۴ هزار ماسک، ۸ هزار آب معدنی توزیع و ۷۵۰ پیام آموزشی جهت اطلاع رسانی زائران در فضای مجازی ارسال شد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان