یکشنبه، 13 آذر 1401| 04 December 2022
مدیرکل کمیته امداد ایلام؛

 ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان ایلام پرداخت شد

۱۴۰۱/۰۷/۰۴ ۱۵:۰۷ چاپ کدخبر: 18987

آفتاب ایلام |مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: در سال جاری ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان ایلام پرداخت شده است.


  

به گزارش آفتاب ایلام؛ رضا طاهری روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از اصلی ترین ماموریت‌های کمیته امداد بحث توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت است که کمیته امداد حضرت امام (ره) یک فرآیند بسیار اثربخش را در راستای شناسایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت دارد.

وی افزود: اولین گام بحث امکان سنجی، استعدادسنجی و مشاوره شغلی به افرادی که واجد شرایط اجرای طرح‌های اشتغال است.

مدیرکل کمیته امداد ایلام اضافه کرد: پس از آن ارائه خدمات مهارتی و آموزشی است که به صورت ۱۰۰ درصد رایگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گام بعدی تامین تسهیلات قرض الحسنه است که به مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد پرداخت می‌شود، ادامه داد: گام آخر بهره مندی از آموزش‌های مهارتی‌های تکمیلی و نظارت‌های دوره‌ای است که بر طرح‌های اشتغال انجام می‌شود.

طاهری اضافه کرد: در سال جاری بالغ بر ۲ هزار نفر در آموزش‌های مهارتی آموزش دیدند، همچنین تا به امروز بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای این افراد ایجاد شده است.

وی گفت: بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مجریان طرح‌های اشتغال پرداخت شده و ۲ هزار نفر طی مراحل فرآیند تکمیل پرونده و ارائه برای دریافت تسهیلات هستند.

مدیرکل کمیته امداد ایلام بیان داشت: یکی دیگر از سرفصل‌های اصلی خدمت رسانی مجموعه کمیته امداد خدمات مسکن است که در سال گذشته بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ خدمت مسکن به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد ارائه شده است.

طاهری عنوان کرد: فقط در حوزه احداث مسکن بالغ بر ۵۵۰ مسکن احداث و به خانواده‌های نیازمند واگذار شده است، امسال نیز تا به امروز بیش از ۱۷۰ واحد هم اکنون در دست احداث است که به تدریج تکمیل و به خانواده‌ها واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان