پنجشنبه، 16 آذر 1402| 07 December 2023

آفتاب ایلام -  قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز در پیام نوروزی خود با تأکید بر اولویت سلامت، پیشرفت، توسعه و اشتغال استان گفت: توسعه و پیشرفت ایلام درگرو تلاش، وحدت، همدلی و پای‌کار آمدن مردم و مسئولان است.

استاندار ایلام با تأکید در خانه ماندن شهروندان ایلام یادآور شد: برای شکست و گسستن زنجیره شیوع ویروس منحوس کرونا راهی جز خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی و توجه به توصیه‌ها و تأکیدات بهداشتی نیست و شهروندان رعایت این نکات را جدی بگیرند.

وی در ادامه به روند اقدامات انجام‌شده در سال 98 و برنامه‌های توسعه‌ای استان در سال 99 گریزی زد و گفت: در سال 98 توانستیم نرخ بیکاری را تک‌ رقمی و به 8.3 درصد برسانیم و از استان هفدهم در مبارزه با بیکاری در ردیف سه، چهار استان برتر کشور قرار بگیریم.

استاندار ایلام به سایر موارد اشاره که مشروح آن فیلا به سمع و نظر خوانندگان می‌رسد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

عرض سلام و ادب دارم خدمت مردم شریف، سلحشور و مرزدار ایلام عزیز، گرچه ما امسال به دلیل بیماری منحوس کرونا و فوت شمار زیادی از هموطنانمان عید نداریم اما خدمت مردم شریف عرض کنم سال 98 باوجود سختی‌های فراوان، موفقیت‌های خوبی هم برای استان داشت‌.

در آغاز این سال، سیل خانمان‌سوز را در کشور داشتیم اما در استان خدا را شکر هم در پیشگیری و هم در بازسازی و سازندگی و جبران خسارات مردم موفقیت‌های بسیار ارزشمند و بالایی داشتیم. در وقایع ناشی از اصلاح قیمت بنزین مردم استان ما خوب درخشیدند؛ مدنی، عاقلانه و بافرهنگ صدای خودشان را رساندند و آسیبی به کسی هم وارد نشد.

در مسائل کرونا با وجود اینکه در استان ما عوامل شیوع بیماری ازجمله ورود زائران و تجار متعددی که از مرز عبور می‌کردند، شور بالای انتخابات در استان و شکل‌گیری اجتماعات بزرگ فراوان بود اما با وحدت و همدلی و پای‌کار آمدن مردم و مسئولان این مسئله بسیار سخت را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

در اینجا لازم می‌دانم از مردم عزیز ایلام به خاطر همکاری‌های خوبشان در سال 98 تشکر بکنم. در این سال در کنار مسائل سخت و گذرا، موفقیت‌های بزرگی نیز داشتیم ازجمله بیش از 21 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه را برای افتتاح یا شروع بکار در سفر ریاست جمهوری آماده کردیم اما به چند دلیل سفر به تعویق افتاد والان هم به دلیل شیوع بیماری کرونا که با برطرف شدن این بیماری سفر انجام خواهد شد و پروژه‌های زیادتری هم در دست اقدام داریم.

در سال 98 همچنین توانستیم نرخ بیکاری را تک‌رقمی و به 8.3 درصد برسانیم و از استان هفدهم در مبارزه با بیکاری در ردیف سه، چهار استان برتر کشور قرار بگیریم، اگرچه بیکاری الآن هم وجود دارد و در تلاش هستیم کار بزرگ‌تری انجام بدهیم. در سال 98 بالای 15 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری شد و جزو 7 استان برتر کشور در این زمینه بودیم.

آرزو می‌کنم مردم شریف، اصیل، سلحشور و بزرگوار ایلام در سال 99 سال خوش و خرم وتوام با سلامتی و پیروزی را در پیش داشته باشند و این بستگی به همکاری و همدلی دارد، مواظب باشیم کرونا شوخی‌بردار نیست، مهمان ناخوانده‌ای است که به‌عنوان یک ویروس وارد بدن ما می‌شود و باید توجه داشته باشیم در این ایام سفر نرویم و مسافر پذیر نباشیم و اگر حداقل 2 هفته در خانه بمانیم و در اجتماعات حضور نیابیم سیر صعودی این بیماری فروکش خواهد کرد و به‌سلامتی بر این پدیده منحوس فائق خواهیم آمد.

مردم عزیز ایلام بدانند که بنده و همکارانم به‌عنوان خدمت گذاران نظام و مردم، شبانه‌روز در راستای سلامت، پیشرفت، توسعه و اشتغال حرکت خواهیم کرد و در امور مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و تمام ابعاد زندگی یار و یاور ایلامیان عزیز خواهیم بود. اینجا بایست بگویم امروز همدلی و هم‌افزایی بسیار خوبی در استان وجود دارد که این‌یک نعمت بزرگ است.

در پایان از همه همکاری‌ها و همراهی‌های مردم شریف استان تشکر می‌کنم، انشاءالله سال 99 جبران مشکلات سال 98 باشد و همه دست‌به‌دست هم بدهیم و از این گذر عبور بکنیم و به مقاطع پیشرفت و توسعه دست پیدا بکنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان