یکشنبه، 13 آذر 1401| 04 December 2022

آفتاب ایلام | مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: ۸۴ کیلومتر از راه‌های اصلی این استان در سال جاری روکش آسفالت شده است.
به گزارش آفتاب ایلام ،سید زاهدین چشمه خاور روز یکشنبه اظهار داشت: امسال علاوه بر آسفالت ، لکه گیری راه ها با پنج هزار و ۹۹۷ تن قیر در سطح راه های استان انجام شده است.

وی بیان کرد: ۶۴ هزار متر درزگیری و عملیات اجرای میکروسرفیسنینگ به طول ۲۱ کیلومتر در سطح جاده‌های استان از دیگر اقدامات این اداره کل در سال جاری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام یادآور شد: همچنین اصلاح شیب شیروانی و شانه سازی به طول ۴۹۶ کیلومتر از دیگر اقدمات انجام شده در سطح راه های استان بوده است.

چشمه خاور اضافه کرد: این مدت ۲۵ دستگاه پل تعریض شده، ۵۰ دستگاه پل پاکسازی و تنقیه، ۱۵ دستگاه جهت تعریض و ۲۰۰ دستگاه پل برای تعمیرات و تنقیه در دست اقدام است.

وی شانه‌سازی، لکه‌گیری، خط‌کشی، نصب تابلو و علائم راهنمایی را از دیگر اقدامات زودبازده این دستگاه اجرایی عنوان کرد و یادآور شد: ۱۴ هزار و ۶۷۹ عدد نصب و تعمیر تابلو علائم ایمنی و شناسایی تجاوز به حریم ۶۱ عدد از جمله اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام در سال جاری بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام از نصب ۲۰ کیلومتر حفاظ بتنی (نیوجرسی) در محورهای مواصلاتی استان طی سال جاری خبر داد و گفت: نصب ۴۵ کیلومتر نیوجرسی در سطح محورهای مواصلاتی در دست اقدام است.

منبع ایرنا

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان