دوشنبه، 17 بهمن 1401| 06 February 2023

آفتاب ایلام فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام گفت: بازار نبض تپنده اقتصاد جامعه است که انباشت نارضایتی‌ها عاملی برای سوءاستفاده دشمنان و معاندان خواهد بود.به گزارش آفتاب ایلام، سردارجمال شاکرمی امروز در همایش هیئت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی استان ایلام، اظهار داشت:ابلاغ قوانین و بخشنامه‌ها به صورت سراسری و یکسان برای تمام بازارهای کشور است در حالی که بازار استانی چون ایلام از نظر ساختار، بافت، میزان درآمد و عوامل دیگر با سایر استان‌ها متفاوت است و بنابراین بهتر است هر استان و شهرستان بخشنامه‌های خاص خود را داشته باشد.
وی افزود: دستورالعمل‌ها و بروکراسی‌های دست و پاگیر اداری یا اهمال و کم کاری برخی مسئولان به تدریج باعث بروز و تشدید نارضایتی در بین بازاریان می شود.
شاکرمی ادامه داد: مسئولان باید با تسهیل در پرداخت وام‌های مورد نظر بازاریان و حمایت مالی و معنوی از اصناف و اتحادیه‌ها از آنها پشتیبانی کنند و بسیج اصناف نیز برای ایجاد همدلی و انسجام بین اصناف و مسئولان تلاش بیشتری کند.
وی با بیان اینکه بزرگان و معتمدان بازار سرمایه‌هایی مهم و وزنه‌هایی ارزشمند محسوب می‌شوند که با نفوذ کلام و جایگاه خود آرامش و تمانینه را به بازار تزریق می‌کنند، تاکید کرد: سران و متنفذان بازار باید در آرام ساختن التهاب بازار نقشی پررنگ‌تر داشته باشند.
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام یادآور شد: بازاریان در همه اعصار و از دیرباز تاکنون جایگاهی تاثیرگذار در جامعه داشته‌اند و در نظام جمهوری اسلامی نیز بازار و بازاریان از دستاوردها و پشتوانه‌های اصلی انقلاب محسوب می‌شوند.
شاکرمی از اداره کل امور مالیاتی خواست مالیات‌های معوقه اصناف مربوط به امسال و چند سال اخیر را از بازاریان با درآمدهای پایین را اخذ نکند و بخشنامه‌های دریافت مالیات برای همه صنوف و مغازه‌داران با توجه به میزان درآمد و گردش مالی آنها یکسان نباشد.
وی به اصناف و بازاریان توصیه کرد به جای تصمیمات هیجانی از جمله تعطیلی بازار، در قالب گفت وگو و برگزاری نشست‌های مختلف با مسئولان ارشد استان خواسته‌های خود را بیان کنند تا فرصت سوءاستفاده از معاندن گرفته شود.
فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام پیشنهاد کرد: هیئت رئیسه اتاق اصناف استان، روسای اتحادیه‌ها و جمعی از بزرگان و متنفذان بازار در دیدارها و نشست‌های جداگانه‌ای با نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار خواسته‌ها و مشکلات صنف خود را بیان کنند.


انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان