پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024
استاندار ایلام:

سهمیه بندی بنزین از هدر رفت سرمایه ملی جلوگیری می کند

۱۳۹۸/۰۸/۲۴ ۱۹:۲۴ چاپ کدخبر: 194

قاسم سلیمانی دشتکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آفتاب ایلام، به موضوع سهمیه‌بندی بنزین اشاره و اظهار داشت: این طرح در راستای مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود.

وی در ادامه ضمن اینکه سهمیه‌بندی بنزین را باعث جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی عنوان کرد آن را به نفع اقشار آسیب‌پذیر جامعه دانست و تصریح کرد: اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه نیز بابت گران شدن سوخت یارانه دریافت می‌کنند.

نماینده عالی دولت در استان جلوگیری از قاچاق سوخت را یکی دیگر از اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: منابع حاصل از سهمیه بندی بنزین به اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه برخواهد گشت.

وی افزود: با تعریفی که صورت گرفته و در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه به تصویب رسیده، قرار بر این است که 100 درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت‌ها و سهمیه بندی به صورت حمایت معیشتی بین خانوار‌های مورد نظر توزیع شود.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه نیز موظف شده است همه مبالغی که به حساب واریز می‌شود بین خانوار‌های گروه هدف که از یک نفر تا پنج نفر هستند(به صورت ماهانه در قالب مبالغی بین 55 تا 205 هزار تومان) پرداخت کند.

سلیمانی دشتکی در ادامه با اشاره به این موضوع که هر لیتر بنزین برای دولت بیش از 5 هزار تومان هزینه دارد، اضافه کرد: هر چه در مصرف بنزین صرفه‌جویی شود منجر به کاهش هزینه‌ها می‌شود.

وی سپس در ادامه با تاکید بر اطلاع‌رسانی موضوع سهمیه‌بندی بنزین گفت: در این مورد باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود البته برای تبیین و تشریح این موضوع 4 کمیته صدا و سیما، وزارت کشور، برنامه و بودجه و وزارت نفت در سطح ملی نیز شکل گرفته که در استان‌ها نیز به‌بصورت متناظر انجام می‌شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه به تصمیمات لازم در مورد سرویس مدارس در بحث سهمیه‌بندی بنزین پرداخت و گفت: تمهیدات لازم نیز براساس دستورالعمل وزارت کشور در این رابطه اندیشیده شده است.  

وی در ادامه با تاکید بر شفاف‌سازی بحث سهمیه‌بندی بنزین توسط دستگاه‌های ذی‌ربط گفت: مسئولان مربوطه در فرصت‌های مختلف نسبت به این مهم اقدام کنند تا از تفسیر و تحلیل‌های غیرواقعی و منفی در این ارتباط جلوگیری شود. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان