دوشنبه، 17 بهمن 1401| 06 February 2023

آفتاب ایلام |مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش ۹ درصدی فرآورش تولید و ۱۶ درصدی فروش محصولات پنج گانه این شرکت در سال جاری خبر داد.به گزارش آفتاب ایلام، به نقل از روابط عمومی، روح اله نوریان با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، یک میلیارد و ۱۷۴ میلیون متر مکعب گاز به شبکه سراسری تزریق شده است، افزود: این مقدار گاز تزریقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ تولید و فروش ۹ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی اتان تولید شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد، و فروش آن نیز ۱۸ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش ۲۳ درصدی تولید گاز مایع خام در ۹ ماهه امسال خبر داد و یادآور شد: در این مدت فروش گاز مایع خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۳ درصدی را نشان می دهد.

نوریان با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال بیش از ۹۰۰ هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است،گفت: از این مقدار ۷۸۱ هزارو ۴۱۱ بشکه بفروش رسیده است.

وی از تولید بیش از ۵۵ هزار تن گوگرد در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به ذخیره سازی سال گذشته مقدار ۶۳ هزارو ۲۶۱ تن از طریق بورس به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

نوریان به عملکرد این واحد صنعتی در دریافت گاز غنی ورودی اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت گاز غنی ورودی به این پالایشگاه یک میلیارد و ۵۹۶ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به تعهد پالایشگاه در این مدت ۹ درصد بیش از تعهد مصوب خوراک دریافت کرده است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان