شنبه، 12 فروردین 1402| 01 April 2023
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام؛

افزایش ۱۳٫۲ درصدی منابع عمومی استان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲

۱۴۰۱/۱۱/۰۹ ۱۶:۰۰ چاپ کدخبر: 19632

آفتاب ایلام |رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: منابع عمومی استان شامل درآمدهای مالیاتی و سایر درآمدهای عمومی در لایحه بودجه سال آینده به میزان ۱۳٫۲ درصد رشد داشته است.


  


به گزارش آفتاب ایلام؛ امین دوست محمدی روز یک شنبه در نشست بررسی اولویت های لایحه بودجه سال آینده که با حضور علی اکبر بسطامی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین سطح رشد مربوط به درآمدهای مالیاتی استان به میزان ۴۶٫۸ درصد می باشد که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ رقمی معادل یک هزار و ۱۲ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان پیش بینی شده است.

وی افزود: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بیش از یک هزار و ۸۳۴ میلیارد تومان است که نسبت به اعتبارات سال ۱۴۰۱ حدود ۱۹.۹ درصد افزایش دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده در بخش سایر اعتبارات هزینه ای که مربوط به رفاهیات کارکنان می باشد نگاه ویژه ای به استان شده است، ادامه داد: کل اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی مشمول هزینه ای استانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ بیش از ۸۶۶ میلیارد تومان است که نسبت به اعتبارات سال ۱۴۰۱ با رقم ۶۵۰ میلیارد تومان حدود ۳۳.۲ درصد افزایش دارد.

وی با رد شایعات در مورد حذف استخدام در سال آینده، گفت: هرگونه جذب نیروی انسانی خارج از فضای رقابتی، انضباط مالی و سامانه سینا (سامانه یکپارچه کارکنان نظام اداری) ممنوع می باشد.

دوست محمدی اضافه کرد: بالاترین سرانه در اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بین استان ها در لایحه بودجه ۱۴۰۲ مربوط به ایلام می باشد که با عنایت به جمعیت استان براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ که معادل ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر می باشد سرانه مذکور برای هر ایلامی معادل سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که البته با جمعیت ۶۰۷ هزار نفر سرانه هر نفر سه میلیون تومان لحاظ شده درحالی که متوسط سرانه استان های کشور یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان