شنبه، 12 فروردین 1402| 01 April 2023

آفتاب ایلام |مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر در چند روز گذشته ۷۸۰ کیلومتر از راه های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شده است.

سیدزاهدین چشمه خاور روز جمعه در گفتگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: براساس گزارش امروز ادارات تابعه و رصد دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌های استان طی شبانه روز گذشته در راه ارتباطی ۱۲ شهرستان در استان بارش برف و باران گزارش شده است.

وی افزود:طی این مدت ۳۵۰ تن شن و نمک‌ در جاده‌های استان مصرف شده است .

چشمه خاور با بیان اینکه در حال حاضر تمام محور های مواصلاتی و جاده های فرعی باز بوده و تردد در آنها جریان دارد افزود: با توجه به شرایط جوی طی چند روز گذشته ۶۹ دستگاه ماشین آلات و ۱۰۰ نیروی راهداری آماده باش و درگیر عملیات بازگشایی بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با بیان اینکه امداد رسانی به ۷۳ دستگاه خودرو صورت گرفته ادامه داد:در ۱۳ راهدارخانه در سطح استان ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه ها در زمان وقوع برف و باران ذخیره سازی شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲ گروه راهداری (ثابت و سیار) با ۲۲۸ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه های استان مستقر هستند ادامه داد:این عوامل جهت رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

وی گفت: در حال حاضر تمام محورهای مواصلاتی روستایی نیز باز است و محورهایی که ریزش داشته‌اند، پس از ریزش برداری بازگشایی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام ادامه داد: طی شبانه روز گذشته بارش برف و باران در ۱۳محور شریانی و۶ محور غیر شریانی توسط رصد دوربین های نظارتی و ادارات تابعه گزارش شده است.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.


انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان