شنبه، 12 فروردین 1402| 01 April 2023
مدیرکل میراث فرهنگی ایلام؛

تهیه ۱۲ پرونده آثار تاریخی فرهنگی ایلام برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور  

۱۴۰۱/۱۱/۱۴ ۱۲:۲۹ چاپ کدخبر: 19666

آفتاب ایلام |مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از تهیه و ارسال ۱۲ پرونده آثار تاریخی فرهنگی استان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

 


  


به گزارش آفتاب ایلام؛ فرزاد شریفی با اعلام این خبر اظهار کرد: پرونده ۱۲ اثر تاریخی فرهنگی از استان ایلام  مجموعه آثار بی‌ور،  قلا دوآو، مدرسه نصریان، محوطه و گورستان ورتام، پل تاریخی هفتکده، قلعه پیشت قلا، قلعه قلا تهسلار، گورستان کرانجیر، قلعه انجیر، محوطه عزیزآباد، محوطه کاریز و محوطه و گورستان ماز قور، برای ثبت در فهرست آثار ملی به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ارسال شده است.

وی افزود: برای هریک از این آثار از سوی تیم کارشناسی، مستند‌نگاری و تحقیقات میدانی انجام شده و پرونده این آثار به‌همراه عکس و فیلم برای بررسی نهایی به دفتر شورای ثبت میراث‌فرهنگی کشور ارسال شده است که پس از تصویب شورا در فهرست آثار ملی به ثبت خواهند رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام ادامه داد: اهمیت این میراث نه‌تنها در ظاهر فرهنگی آن به‌خودی‌خود بلکه در دانش و مهارت‌ها، ارزش‌ اجتماعی و حتی ابعاد اقتصادی است که از یک نسل به نسل بعدی منتقل می‌شود.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان