شنبه، 01 مهر 1402| 23 September 2023
به بهانه سفررئیس جمهور به ایلام

ای آشنا، ای آشنا، در پیش ما خوش آمدی …

۱۴۰۲/۰۵/۱۲ ۰۹:۱۶ چاپ کدخبر: 20442

آفتاب ایلام | آن چه در خبرها آمده است، رئیس جمهور در 19 مرداد ماه میهمان مردم ولایی و مرزدار ایلام خواهد بود، میهمانی که میزبان  در آمدنش خوشحال و همدل با شاعر خوش سخن زمزمه می‌کند که "ای آشنا،‌ ای آشنا، در پیش ما خوش آمدی …" "ای مظهر لطف و صفا در پیش ما خوش آمدی".

میزبانی که  می داند حضور میهمان در پیش او به جهت پیدا کردن راهی  همیشگی و اصولی  توام با تفکر و تعقل برای حل مشکلات و علت توسعه نیافتگی دیارش بوده نه برای فرار و خود را از مخمصه نجات دادن.

میهمان 19 مرداد ماه 1402 میآید تا با آنانی که مشکلات موجود در استان ایلام را  نه تنها حل نکردن بلکه به حل کردنش هم فکر نکردند را مورد ماخذه و بازخواست قرار دهد که چرا ؟ طبق عادت همیشگی برای برداشتن موانع موجود در استان ایلام که داد مردم را درآورده است به جای برطرف کردن موانع  تغییر مسیر داده و آن را دور زده و مردم را در میان ده‌ها مشکل ابتدایی رها کرده‌اید.؟

میهمان پنجشنبه پیش روی مردم ایلام حتما از مسئولان استانی استفسار خواهد کرد که چرا به جای برداشتن موانع پیش روی مردم ایلام در ابتدایی ترین خواسته ها  نه تنها مشکل را حل نکرده‌اید، بلکه  مسئولیت را به دیگران محول و به اولتیماتوم بسنده کرده‌اید.

میهمان مردم ایلام در 19 مرداد ماه، سید بزرگواری است که حتما پای درد دل میزبان خواهد نشست و اجازه نخواهد داد که گنجشک رنگ کنندگان و فروشندگان آن به جای قناری با آمار و ارقام رنگارنگ  مطالبات به حق مردم ایلام را وارونه گزارش کنند .

اجازه نخواهد دادکه "سرگردانی مردم ایلام در تهییه بلیط اتوبوس "، " مشکل بی آبی و رنجی که مردم این دیار از قُبل نداشتن آب شُرب متحمل می‌شوند"، " وضعیت اسفبار بیمارستان تازه تاسیسی که نه جاده دسترسی دارد و نه آب و نه امکانات"، " بیکاری جوانان تحصیلکرده "، " کمبود خوراک برای پتروشیمی آن"، " تعطیلی پتروشیمی دهلران"، "کارخانه سیمان دهلران"، " بلاتکلیفی پتروشیمی هلیلان و مهران"،" اجرایی نشدن پارک پلی پروپیلن که گرفتار تعصبات بی جای برخی نمایندگان مجلس به امید رای آوری مجدد شده است" و بلاتکلیفی و به سامان نرسیدن منطقه آزاد مهران ... در این سفر  با "سرهم بندی"، "سیاست عالیه ماستمالی" و " روش مرضیه ساخت و پاخت"  مغفول بماند و به گوش سید بزرگواری که رنج سفر را تحمل و میهمان مردم  ایلام است نرسد.

میزبانان سید بزرگوار که بزرگترین پناه و امیدشان برای حل مشکلات بعد از خدا " یا جد سید" است، سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور اسلامی ایران را به جدش قسم می دهند که در سفر به استان ایلام این سخن نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام را که در خطبه‌های نماز جمعه بیان کردند که" استان برای دور دوم سفر رئیس جمهور هیچ پروژه بزرگی که افتتاح آن در شان رئیس جمهور باشد، ندارد." را به دقت مورد بررسی قرار دهد و از افتتاح پروژه هایی که صرفا جنبه تبلیغاتی دارد پرهیز کند که پرهیز از افتتاح پروژه های تبلیغی امید را از مردم خواهد گرفت.

اما اگر رئیس جمهور در این سفر به این نتیجه رسید که واقعا " استان برای دور دوم سفر رئیس جمهور هیچ پروژه بزرگی که افتتاح آن در شان رئیس جمهور باشد، ندارد."  را بدون افتتاح و بریدن روبان قرمز ترک کند نه تنها امید در دل مردم به وجود خواهد آورد بلکه اعتماد عمومی و شفافیت و صداقت و ... را نیز در افکار عمومی نشر خواهد داد و "سید محرومان" مظهر لطف و صفا در پیش میزبانان ولایی خواهد بود و خواهد ماند.

سید بزرگوار ایلام با یکهزار و ۱۳۱ پروژه نیمه تمام  و نیاز اعتباری ۱۶۰ هزار میلیارد ریال که در صورت تحقق اعتبار 16 سال زمان لازم دارد تا این پروژه ها به فرجام برسد، شایسته کلنگ زنی پروژه های جدیدی که به خاطر بده بستان‌های برخی نمایندگان امیدوار به رای مجدد با مدیریت استان" نیست از این ترفند نیز بر حذر باشید.

سخن پایانی این نوشته آن است  که انتظار مردم ایلام در این سفر چاره اندیشی برای خیل جوانان بیکاری است که در یک ماه اخیر بیش از 10 نفر آنان بعلت ناامیدی به آینده و فقر و بیکاری به زندگی خود خاتمه داده‌اند.

جوانان بیکار، مردم درمانده و ... انتظار دارندکه رئیس جمهور کشورشان فارغ از آمار و ارقام‌ها و گزارشات رنگین و نمودارهای جذاب منقوش به صفحات رایانه در اتاق جلسات نگاهی هم به واقعیات و آن چه در ایلام می‌گذرد داشته باشد.نویسنده: رضا میرزاد
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان