شنبه، 01 مهر 1402| 23 September 2023

آفتاب ایلام |با حضور وزیر بهداشت مرکز فوریت‌های پزشکی و درمانی پایانه مرزی مهران افتتاح شد.

بهرام عین‌الهی در حاشیه افتتاح مرکز فوریت‌های پزشکی و درمانی پایانه مرزی مهران در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام ، اظهار داشت: این مرکز در کمتر از یک سال برای خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع ) در مرز مهران بنا شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: این مرکز در دو طبقه دارای چهارصد تخت با تمام امکانات همچون مانیتور و سیستم اکسیژن است که به صورت شبانه روز در حال خدمت به زائران در مرز مهران خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم پیشگیری از گرمازدگی زائران در ایام اربعین حسینی گفت: زائران جهت پیشگیری از گرمازدگی و مسمومیت‌های غذایی توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و از لباس‌های خنک و نخی استفاده و آب و مایعات را به میزان کافی مصرف کنند.

عین‌الهی با تاکید بر استقرار امکانات خوب در حوزه بهداشت و درمانی در مرزهای شش‌گانه کشور از جمله مرز مهران، گفت: 370 دستگاه آمبولانس، 57 اتوبوس آمبولانس، 12 بیمارستان صحرایی و 12 بالگرد با بیش از یک هزار نیروی بهداشتی و درمانی در حال خدمت‌گذاری هستند.

به گزارش تسنیم، بازدید از بیمارستان‌های صحرایی سپاه پاسداران، پدافند نیروی هوایی و ارتش مستقر در مرز مهران از دیگر برنامه‌های مهم سفر وزیر بهداشت به استان استان ایلام و مرز مهران است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان