شنبه، 01 مهر 1402| 23 September 2023

آفتاب ایلام |همزمان با سومین روز از هفته دولت ،کارخانه یخ شهرستان مرزی دهلران در آیینی و با حضور فرماندار دهلران و مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام افتتاح شد.

به گزارش آفتاب ایلام، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام روز شنبه در حاشیه ی این آیین اظهار داشت:راه اندازی این کارخانه به صورت مستقیم برای 10 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

رضا محمدرحیمی با بیان اینکه این واحد یخ‌سازی بنا به نیاز شهرستان به دلیل دمای بالای هوا، در زمینی به گستره 2 هزار و 100 متر مربع و با زیربنای 700 متر احداث شده است،افزود: مبلغی بالغ بر 110 میلیارد ریال برای احداث این پروژه هزینه شده است.

وی گفت:این واحد یخ سازی روزانه قادر به تولید روزانه هزار قالب یخ در روز است و میانگین سالانه این کارخانه در طول سال پنج هزار و 500 تن قالب یخ است.

بهره‌برداری از سه طرح آبیاری بارانی در دهلران

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام روز شنبه در حاشیه افتتاح این پروژه ها در مجموع سطح 112 هکتار گفت: این طرح ها در اراضی کشاورزی دهلران در بخش دشت عباس به بهره برداری رسیده است.

آذرنوش عموزاده با بیان اینکه در برای این پروژه ها 70 میلیارد ریال هزینه شده است،افزود:این طرح ها در مناطق ابوغویر، خیبر و سپتون بخش دشت عباس اجرا شده اند.

وی گفت: دو طرح تولید خوراک دام دهلران و پرواربندی نیز با اعتبار 140 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: در هفته دولت پنج پروژه کشاورزی در دهلران با هزینه 210 میلیارد مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرماندار دهلران نیز با تاکید بر اینکه شهرستان دهلران قطب کشاورزی می باشد گفت: سالانه نیمی از محصولات استان در دهلران تولید می شود و ارزش محصولات کشاورزی دهلران در سال 60 هزار میلیارد ریال است.

لطیف صادقی با بیان اینکه دهلران در تولید گندم و کلزا دارای جایگاه ویژه در استان و کشور است،افزود: سرمایه گذاری های دولت در بخش کشاورزی منجر به افزایش سطح زیرکشت،تولید و اشتغال شده است.

گاز رسانی به دو روستای کاور و هاویان در بخش مرکزی دهلران 

 با حضور فرماندار ویژه دهلران و مدیرعامل شرکت گاز استان وجمعی از مدیران شهرستانی در روستای کاور انجام شد.

فرماندار دهلران گفت: ضریب گاز رسانی در وستاهای دهلران به صد در صد رسید.

لطیف صادقی با بیان اینکه در زمینه ی گاز رسانی به روستاها در دولت سیزدهم شاهد اقدامات مطلوبی بوده ایم افزود:در زمینه رفع مشکلات آب شرب روستاها نیز کار جهادی در حال انجام است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان