چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام |معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: مکاتباتی با سایر استان های کشور انجام شده تا از ظرفیت هنرمندان دیگر مناطق کشور استفاده شود.

حسن اسدی نیا معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از ایلام با بیان اینکه موکب هنرمندان ایران و ایلام به نام "شین" با اخذ مجوز فعالیت خود را همراه با سایر مواکب آغاز کرده است اظهار داشت: این موکب با همکاری ارشاد اسلامی، بسیج هنرمندان و حوزه هنری با هدف خدمت‌گذاری به زائران در 3 راهی کارزان در حال خدمت رسانی به زائران حسینی است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:امسال از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین امور کتابخانه‌های استان جهت انجام اقداماتی در حوزه کودک و نوجوان دعوت شد که با گذشت3 روز از راه اندازی این موکب، مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

اسدی نیا به برگزاری مراسم تعزیه،نمایش خیابانی، سروده با مضمون عاشورا و دفاع مقدس و... اشاره کرد و گفت: با توجه به توهین به ساحت قرآن کریم طی هفته‌های اخیر، از تعدادی از خوش‌نویسان جهت کتابت برخی از سوره های قران در این موکب دعوت شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود به راه اندازی سینما سیار اشاره کرد و گفت: مکاتباتی با سایر استان‌های کشور انجام شده تا از ظرفیت هنرمندان دیگر مناطق کشور نیز در این موکب استفاده شود.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان