سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024

آفتاب ایلام |رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در حال حاضر تعداد ۴ هزار و ۲۰۰ دانشجو در ده مرکز آموزشی علمی کاربردی(۴ مرکز در ایلام و ۶ مورد در شهرستان ها) سطح استان مشغول تحصیل می باشند.

به گزارش آفتاب ایلام.منصور احمدی اظهار داشت: فارغ‌ التحصیلان این دانشگاه در راستای آموزش های مهارتی که دیده اند به سوی بازار کار هدایت می شوند و بیش از ۷۰ درصد این فارغ‌التحصیلان مشغول به کار هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ایلام تصریح کرد: در این مراکز نزدیک به یک هزار استاد به صورت حق التدریس مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی بر اساس مشاغل و تخصص‌های موجود در جامعه و بنا به نیاز، رشته تعریف می‌کند، ادامه داد:این دانشگاه وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری است که فعالیت آن در دهه ۱۳۷۰ به تصویب رسید.

احمدی افزود: هم اکنون بیش از ۶۰۰ مرکز آموزشی زیر مجموعه ی این دانشگاه بوده که دانشجویان را در رشته‌های مختلف مهارتی در سراسر کشور آموزش می دهند.

وی گفت:با توجه به نیاز جامعه دانشگاه جامع علمی کاربردی تلاش می شود مجوز رشته های مورد نیاز اخذ و به صورت تخصصی در مراکز آموزش داده شود.

احمدی گفت: در حال حاضر ۷۸ کد رشته محل در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به دانشجویان آموزش داده می شود.

وی تاکید کرد: این مرکز با هدف ارتقاء سطح مهارت و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مرکز آموزش تشکیل و در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب می کند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ایلام گفت: هدف از تأسیس این دانشگاه افزایش مهارت نیروهای فعال بوده و در این راستا موفق عمل کرده است.

انتهای پیام/
 نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان