شنبه، 01 مهر 1402| 23 September 2023

آفتاب ایلام |مدیر کل تعاون روستایی ایلام از کسب رتبه نخست کشوری توسط این اداره با ایجاد ۴ واحد کشت و صنعت خبر داد.


 

به گزارش آفتاب ایلام؛ حمیدرضا شکری روز شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال جاری یک واحد شرکت کشت و صنعت دیگر به ظرفیت فعالیت های تکمیلی کشاورزی استان اضافه شد.

وی افزود: دامنه فعالیت شرکت های کشت و صنعت، ترکیبی از فعالیت های کشاورزی، صنعتی و خدماتی است و شامل مراحل تولید، نگهداری، فرآوری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات کشاورزی است و یک زنجیره کامل در اقتصاد کشاورزی محسوب می شود.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام گفت: تعداد ۲ شرکت کشت و صنعت در شهرستان دهلران، و یک شرکت در هلیلان و اخیرا نیز با ایجاد یک شرکت کشت و صنعت در شهرستان آبدانان، تعداد شرکت های کشت و صنعت استان به ۴ مورد افزایش یافته است.

شکری ادامه داد: امسال به میزان ۱۲۷۴۵ تن بذور اصلاح شده و مورد نیاز کشاورزی استان از طریق شرکت های کشت و صنعت تعاون روستایی یاد شده، تولید و فرآوری شده است و برای کشت پاییزه به کشاورزان استان توزیع خواهد شد.

وی اظهار داشت: تعداد ۶۶ شرکت تعاونی تولید در بخش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی توسط تعاون روستایی استان ایجاد و ساماندهی شده است و عمده اراضی کشاورزی استان را پوشش می دهند.

مدیرکل تعاون روستایی ایلام افزود: ایجاد این شرکت ها می تواند ظرفیت تاثیر گذار و مهمی برای برنامه ریزی توسط دستگاههای اجرایی برای انجام طرحهای الگوی کشت بهینه و افزایش تولید و بهره وری در بخش کشاورزی باشد.

شکری در پایان خاطر نشان کرد: با شناسایی توانمندی های این شرکت ها، تعداد شرکت های کشت و صنعت در استان افزایش یابد و این مهم می تواند نقش تاثیر گذاری در توسعه و اقتصاد کشاورزی استان ایجاد نماید.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان