شنبه، 01 مهر 1402| 23 September 2023

آفتاب ایلام |مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه در استان به تسهیلات مشاغل خانگی یک هزار و ۶۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است،گفت:اولویت پرداخت این تسهیلات به شرکت های تعاونی پشتیبان است.به گزارش آفتاب ایلام،"نورالدین الیاسی" روز دوشنبه با تاکید بر اهمیت مشاغل خانگی اظهار داشت: متقاضیان راه اندازی این نوع کسب و کار برای دریافت تسهیلات می توانند به سامانه طرح ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به نشانی https://smkh.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه در کمترین زمان ممکن درخواست متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به صورت آنی انجام می شود،ادامه داد: صدور مجوزها برای این افراد به صورت آنی انجام و برای دریافت تسهیلات متناسب به بانک های عامل معرفی می شوند.

الیاسی در بخش دیگر سخنان خود به موثرترین عامل توسعه استان و ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: ارتقاء فرهنگ کار و ترویج فرهنگ تعاون و کار گروهی موثرترین عامل این مهم می باشد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه امروزه نقش مشاغل خانگی در رونق اقتصادی و تثبیت درآمد برای دهک‌های پایین اقتصادی جامعه و ایجاد فرصت‌های شغلی برای تمامی فعالان اقتصادی محرز شده خاطر نشان کرد: در این راستا طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی به مرحله اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه حمایت از مشاغل خانگی و خُرد به یکی از سیاست‌های کشورهای پیشرفته دنیا تبدیل شده در این سالهای اخیر شده‌است افزود: برنامه ریزی جدی برای ورود دولت‌ها به آنها در خوشه‌ها و شاخه‌های مختلف و متعدد صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

 نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان