سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

« باتلاق غزه ، آبستن جنگ آخر زمانی»

۱۴۰۲/۰۸/۱۵ ۲۰:۲۲ چاپ کدخبر: 20776

آفتاب ایلام |شرایط حاکم و تاریخ تحریف شده خاورمیانه ،آبستن جنگ آخرالزمانی « آرماگدون» شده است.اگرچه قوم یهود بعد از جنگ جهانی دوم ، در سرزمین آلمان نازی به بهانه نسل کشی «هولوکاست» باخدعه و زور در سرزمین فلسطین اسکان داده شد،اکنون این دولت برساخته(صهیونیسم) غربی در خاورمیانه، بانی، عامل آشکار و بی‌پروای نسل کشی«هولوکاست واقعی» درخاورمیانه و سرزمین تاریخی فلسطین شده است. نتیجه این پاردوکس و فرافکنی غربی ها در شرایط حاکم و نظام بی‌اخلاق سلطه جهانی (زر ،زور و تزویر)،روزانه درحال سلاخی و انهدام ملت فلسطین هستند.بقول شاعر:

(گنه کرد در بلخ آهنگری/به شوشتر زدن گردن مسگری)

     اگر غربیان بر سرتمنیات دنیوی و مسخ اخلاقی خود ،دو جنگ برجهان تحمیل کرده‌اند ، در دوران معاصر، به بهانه مختلف ازجمله تطهیر سابقه استعماری و نسل کشی خود با عناوین حقوق بشر و دموکراسی غربی مآبانه و از طرفی التیام الام یهودیان، بعنوان مسببان و مغضوبین عصیان حکومتهای توتالیتر متاخر اروپا (هیتلر) اینگونه فضای حیات بشری و بویژه خاورمیانه را به آشوب دائمی و ناتمام کشیده اند. حال با این وصف این سوال مطرح می شود ،چرا اروپاییان ،قوم مغضوب (یهود) بدست خود در پهنه سر سبز اروپا اسکان ندادند ، بلکه آنهارا به سرزمینی فلسطین تحمیل و سکنا داد ه اند ؟ شور بختانه منادیان و بانیان غربی و عبری وقت ، با بهانه های اساطیری بازگشت به سرزمین موعود و اعمال اراده خود بر دولتهای عربی وقت بجای حل مسئله شرایط خود، نه تنها صورت مسئله را پاک نموده‌اند، بلکه حل آنرا بر خاورمیانه تحمیل و دیکته نمودند. بدرستی میتوان گفت ، کشورهای غربی بعد از زمین سوخته در اروپا ناشی از دوجنگ جهانی، در گذشته با کاشت باد ( اِشغال سرزمین فلسطین)،امروز باید منتظر طوفان(القصا) وطغیان ساکنان اصلی(مردم فلسطین ) باشند.

    امروز شرایط خاورمیانه هر لحظه آبستن حوادث خونبار،غیرقابل پیش بینی و نافرجامی هست.آتش حرمانی که در قحطی اخلاق و عقلای سیاسی،فقدان دوراندیشی مدعیان نظام اقتصادی و سیاسی و سلطه جهانی در حال تبدیل شدن به بحران جهانی و تقابل ملت‌ها بخاطر ناکارامدی دولت‌ها شده است. روی سخن بادولت‌های عربی که بیش از ۲۲ کشور و جمعیتی درحدود ۴۰۰ میلیون در خود جای داده است.بااین حال بدون احتساب جمعیت در حدود ۲ میلیاردی مسلمانان، دولت‌هایی عربی با وجود جمعیت موصوف و منافع عظیم اقتصادی در وضعیت ظلم تاریخی و اکنون بر ملت فلسطین، بقول تحلیل گران سیاسی «خوابیده » پارس می‌کنند . شاهد این مدعا عدم واکنش تاثیر گذار و مقتدرانه این دولت ها در مقابل قتل عام عامدانه کودکان و زنان بی پناه و درخون غلطیده ساکنان محبوس و محدود فلسطین در نوار غزه هستیم. دولت‌هایی که مدعی توسعه و پیشرفت ظاهری(مدرنیسم) بوده وبا برگزاری کنفرانس هاو میزبانی های مختلف ومشارکت های مهم منطقه ای و جهانی، اجلاس ها اقتصادی ، سیاسی ، رقابتهای ورزشی و جام های جهانی (فوتبال) و صرف هزینه های رفاهی دولتمردان و شیوخ تا جذب ستار های( ورزشی) و پروژه‌های عظیم اقتصادی تحت عنوان «نئوم» با وجود ذخایر عظیم نفت و گاز ، اما در مقابل جرات تهدید ،تقابل ،جبهه‌گیری و تحریم بانیان ستمگری و ظلم آشکار برهمنوعان و جامعه مظلوم فلسطین در سرزمین مادریشان نیستند .امروزه دولت‌های عربی در جوار ملت مظلوم فلسطین ،جز با برگزاری میتینگ و جلسات بی‌نتیجه و سپری نمودن وقت، چیزی جزء نیستی عاید مردم ( کودکان و زنان) بی‌پناه از گذشته تا اکنون فلسطین نگردیده اند .

     هرچند عملکرد دولت متخاصم اسرائیل نشان داده که با داشتن حامیان مطلق غربی به هیچ کدام از قواعد حقوقی و جهانی و تصمیمات نهادها و سازمان‌های  جهانی پایبند نیست و با کشیدن شمشیر از رو بدنبال نسل کشی غزه در طی ایام سپری شده است. در موقعیت نابرابر و بن بست میدانی ساکنان نوار غزه در شرایط جغرافیایی محصور در شرق و شمال از زمین و آسمان و دریا مورد تهاجم سلاح‌های سنگین(نامتعارف) اسراییل و حامیانش و بتدریج در غرب با پشتبانی و مترصد حمله ناوهای کشتی‌های جنگی(مدیترانه) و بن بست گذر گاه رفح ( مصر) بصورت موزاییکی واریانتی در معرض حذف تاریخی و جغرافیایی هست. برکسی پوشیده نیست نوار غزه با جمعیتی بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بخاطر شرایط ناخواسته و محصور نظامی در متراکم ترین نقطه جهان روزانه بین شمال و جنوب غزه در حال کوچ شتابان و هروله (صفا و مروه) واقع شده اند.ناگفته پیداست حاصل این تراژدی مردمان مظلوم این خطه، متاسفانه به نوبت در حال سپری نمودن زمان تا انتظار  و فرصت سلاخی و انقطاع تاریخی از حیات و ساقط شدن از حیز انتفاع می‌باشند.

     به واقع در مقابل کشتار  جمعی این خطه مظلوم  باید به امران و عاملان این جنایت بشری گفت ،بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَت؟ ! مردم این سامان  به کدامین گناه و تاوانی باید پاسخگوی شرایط انهدام فیزیکی خود باشند؟ ظاهرا هرچند شرایط فعلی غزه مطابق سناریو از پیش طراحی شده متولیان افراطی عبری و حاکمان غربی ، بر مراد غاصبان هست، ولی شکی نیست که در آینده نزدیک در صورت تشدید درگیری و ستمگری آمران و عاملان این جنگ نابرابر گرفتار طغیان ملت های منطقه خود خواسته غرق خواهند شد. درصورت ادامه این نسل کشی، صهیونیسم، در باتلاق غزه مستاصل و منکوب خواهند شد. تاریخ ثابت نموده نتایج کشتار وخون‌های به ناحق ریخته شده، نتایجی جز رذالت، نابودی بانیان و آمران و عاملان در پی نخواهد داشت. براساس آیات قرآنی؛ وسیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون، حاصل ستم و آثار آن نابودی ظالمان خواهد شد.

انتهای پیام/

محمود کرمشاهی - دکترای جامعه شناسینویسنده: محمود کرمشاهی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان