سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |مدیر هماهنگی امور استان‌های هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گروه‌های نمایشی برای ویرایش یا ثبت گروه‌های خود در سامانه وزارتخانه اقدام کنند.

به گزارش آفتاب ایلام، حسن رونده روز شنبه در آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان ایلام اظهار کرد: امکان ویرایش، حذف یا ثبت گروه‌های نمایشی در سامانه برای هنرمندان عرصه تئاتر و نمایش فراهم شده است.

وی در خصوص بیمه هنرمندان هم افزود: با توجه به پیگیری بیمه هنرمندان از طریق صندوق اعتباری هنر، باید فعالیت‌های این قشر بر اساس سرفصل‌های تدوین شده باشد.

رونده، برگزاری جشنواره‌های تئاتر را فرصتی ارزنده برای شناسایی استعدادهای جوان و نوجوان و استفاده از تجارب و دانش پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی برشمرد.

وی ادامه داد: تئاتر و هنرهای نمایشی بهترین مضامین برای بیان مشکلات و نیازهای روز جامعه است که به زبان هنر نمایش به مخاطبان ارائه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام هم گفت: هنرهای نمایشی قدمتی کهن به درازای تاریخ دارد و بشر از همان ابتدای خلقت تاکنون با تئاتر و نمایش انس داشته است.

علی هوشمند افزود: هنرهای نمایشی و تئاتر محلی برای اشاعه مکارم اخلاقی همراه با شعائر اسلامی و ایرانی است.

وی ادامه داد: هنرمندان عرصه نمایش و تئاتر باید در کنار رقابت برای انتخاب شدن، رفاقت و دوستی را نیز مد نظر داشته باشند.

هوشمند تاکید کرد: در فضای نمایش استان ایلام همواره شاهد خلق آثاری بدیع و تازه از هنرمندان مستعد و باانگیزه این استان هستیم.

دبیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان ایلام هم گفت: با فراخوان این جشنواره در ابتدا هشت اثر صحنه‌ای و ۶ نمایش خیابانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

میلاد محمدیان شمالی افزود: با بازبینی نمایش‌ها در نهایت پنج تئاتر صحنه‌ای و چهار اثر خیابانی پس از بازبینی به بخش مسابقه راه یافت.

به گزارش آفتاب ایلام ،در اختتامیه جشنواره از صاحبان آثار برتر در بخش‌های مختلفی چون بازیگری زن و مرد، کودک، طراحی صحنه، نمایشنامه، کارگردانی و موارد دیگر در بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی تجلیل شد.

داوری این دوره از جشنواره را افسر اسدی و اصغر همت از بازیگران سرشناس تئاتر و تلویزیون و مصطفی کولیوندی از هنرمندان شاخص استان برعهده داشتند.

در این آیین از خانواده هنرمند سپیده صحرایی هنرمند عرصه تئاتر شهرستان آبدانان که شهریورماه امسال در سن ۳۱ سالگی درگذشت، قدردانی به عمل آمد.

در پایان این آیین به انتخاب هیات داوران نمایش صحنه‌ای "رویایی برای نفت کش‌ها" به بخش تئاتر منطقه‌ای کشور راه یافت.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان