سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |معاون وزیر کار ورییس سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه دیپلماسی مهارت یکی از راهبرد های این سازمان در دوره ی جدید است،گفت:۴ هزار و ۳۰۰ مرکز جوار کارگاهی در کشور وجود دارد.


به گزارش آفتاب ایلام،مهرداد عظیمی در حاشیه ی بازدید از شرکت پتروشیمی ایلام در جمع خبرنگاران اظهار داشت:در هفته های اخیر تفاهم نامه ای با صنایع موفق کشورجهت ارتقاء سرمایه ی انسانی در بخش سنجش صلاحیت و کمک برای جذب نیروی انسانی ماهر که وارد چرخه ی کاری شوند.

رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه ۶۵۸ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی در سطح کشور وجود دارد،گفت:همچنین ۱۲۱ هزار آموزشگاه آزاد کمک کار سازمان در امر آموزش هستند.

عظیمی با بیان اینکه دیپلماسی مهارت یکی از راهبرد های این سازمان در دوره ی جدید است، گفت:۴ هزار و ۳۰۰ مرکز جوار کارگاهی در کشور وجود دارد که سازمان جهت توسعه ی این مراکز اقدام کرده است.

وی با اشاره به هدف گذاری کردن کشورهای مختلف در حوزه‌ی پیرامون کشور،گفت:در کشور عراق با وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشورمان بنا است،برنامه هایی جهت توسعه ی زیرساخت ها وایجاد مراکز آموزشی ومراکز تخصصی تربیت مربی و فراگیر کردن آموزش در سطح این کشور اجرا می شود.

عظیمی به دو هفته گذشته و میزبانی وزیر کار کشور ارمنستان اشاره داشت وگفت:وی در این دیدار با بیان این جمله،که از توسعه آموزشها و پیشرفت های سازمان فنی و حرفه ای در ایران شگفت زده شده است و از کشور ما درخواست داشت،که مشابه مراکز آموزشی ،سنجش صلاحیت و تربیت مربی در کشور ارمنستان داشته باشیم.

رییس سازمان فنی و حرفه ای در ادامه به سفر به کشور امارات اشاره داشت وگفت:سفر به این کشور جهت شرکت در مسابقات آسیایی مهارت وپیش بینی و ارتقاء تعاملات دوسویه است، و همچنین در جاهایی به صدور مهارت و همچنین آموزش های حوزه ی فن آوری نو را به کشور وارد کنیم.

وی در ادامه به تقارن سفر خودبا حضور مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس و ایجاد تفاهم نامه با شرکت های هلدینگ خلیج فارس در آینده نزدیک اشاره داشت وگفت:توسعه مراکز جوار کارگاهی یکی دیگر از راهبردهای جدی سازمان در دوره جدید است که علاوه بر دارا بودن مراکز دولتی در سطح کشور و ظرفیت آموزش های آزاد،آموزش نیز در حوزه های صنایع و بنگاه های صنایع بزرگ خواهدداشت که استان ایلام در این زمینه ظرفیت های بزرگی چون پتروشیمی ایلام،شرکت ارغوان گستر وپارک های پایین دست و همچنین ان جی ال دهلران وجود دارد که میتوان در آنها به آموزش و مهارت نیروی انسانی بپردازیم.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان