سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

راه اندازی پارک پروپیلن در ایلام

۱۴۰۲/۰۸/۲۳ ۲۲:۳۳ چاپ کدخبر: 20794

آفتاب ایلام |مدیر‌عامل شرکت صنایع پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس از راه‌اندازی پارک پروپیلن در ‌ایلام خبر د‌اد.
به گزارش آفتاب ایلام، علی‌عسکری در جریان بازدید از پتروشیمی ایلام اظهار داشت: ‌‌ایلام استانی مقاوم با انسان‌های ارزشمند و شرافتمندی است که به تناسب استعدادها و ظرفیت‌هایش مانند نفت، گاز، کشاورزی و نیروی انسانی موفق توسعه پیدا نکرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه راه‌اندازی پارک پروپیلن نقش تاثیر‌گذاری در رشد تولید خواهد داشت و مزیت‌های نسبی برای پتروشیمی به همراه دارد، افزود: در مجتمع پتروشیمی ایلام با اتحاد و همبستگی پروژه‌های پایین دستی کوچک‌تری شکل خواهد گرفت که موجب رشد و توسعه استان می‌شود.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان اینکه جانمایی پارک پروپیلن و تکمیل آن تا پایان سال علاوه بر افزایش تولید، موجب صادرات محصولات پایین دستی پتروشیمی به کشورهای عراق و همسایه خواهد شد، تصریح کرد: ‌این مهم خواست مقام معظم رهبری در راستای محقق شعار سال است.

وی با تقدیر از کسانی که در گذشته زمینه ایجاد پتروشیمی در ایلام را فراهم کردند، ادامه داد: اگر چه فعالیت‌های این مجموعه با افت و خیزهایی در طول تاریخ شکل‌گیری مواجه بوده اما به هر حال این پروژه یک ثروت بی‌نظیر در ایلام ایجاد کرده است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با بیان اینکه شرکت پتروشیمی ایلام یکی از پتروشیمی‌های کم‌نظیر در کشور است که به دلیل کاهش خوراک در منطقه با مشکلاتی مواجه بوده است، اضافه کرد: ‌برای سودآور‌ شدن این پتروسیمی باید به خوراک پتروشیمی که کاوش و استخراج گاز بیشتر برای پالایشگاه گاز هست توجه شود و قطعا در صورت تحقق این مهم شاهد افزایش تولید و صادرات بیشتر و همچنین افزایش نیروی کار خواهیم بود.

علی‌عسکری با بیان اینکه حدود 86 درصد از کارکنان این مجموعه بومی هستند، عنوان کرد: خوشبختانه توازن مطلوبی در این مجموعه وجود دارد و می‌توان گفت قله‌ای از دانش‌ و تجربه در این استان در حال شکل‌گیری است.شرکت پتروشیمی ایلام از اهمیت بالایی برخوردار است و از مردم و پرسنل تقاضا می شود جهت حفظ این سرمایه تلاش کنند.

‌انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان