دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

آفتاب ایلام |استاندار ایلام با بیان اینکه کارخانه تولید آجر آبدانان، سالانه ظرفیت تولید ۲۳ میلیون آجر را دارد،گفت:این کارخانه پس از هفت سال احیاء شد.

به گزارش آفتاب ایلام،حسن بهرام‌نیا روز سه شنبه در جریان سفر به شهرستان آبدانان از کارخانه تولید آجر در شهرستان آبدانان بازدید کرد.

استاندار ایلام با بیان اینکه راه‌اندازی و احیای مجدد این واحد برای ۳۵ نفر اشتغالزایی دارد،افزود:۵ میلیارد تومان برای راه‌اندازی مجدد این واحددر کارگروه تسهیل و رفع و موانع تولید، تعطیل شده مصوب شدکه این مبلغ توسط صندوق کار آفرینی این شهرستان پرداخت می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این مبلغ پرداخت شده است، گفت:جهت پرداخت مابقی تسهیلات باید مقدمات کار انجام شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه طی سال جاری ۳۹ واحد احیا و یا افزایش ظرفیت خواهند داشت، تصریح کرد:طی شش ماهه نخست امسال از این میزان، ۱۵ واحد ظرفیت خود را افزایش ظرفیت و ۸ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت که کارخانه تولید آجر روستای ماهوته آبدانان یکی از این موارد بود.
مخزن ۲ هزار متر مکعبی آب شرب بخش سرابباغ آبدانان ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

حسن بهرام‌نیا در ادامه از پروژه مخزن ۲ هزار متر مکعبی سرابباغ آبدانان نیر بازدید کرد و در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت.

استاندار ایلام با اشاره به انجام ۲۲ کیلومتر اصلاح شبکه داخلی شهر سرابباغ که جزو این پروژه بوده است،افزود:۴ هزار و ۶۲۰ متر با لوله فولادی خط انتقال این پروژه است.

وی گفت:این پروژه در قالب قرارگاه بسیج سازندگی امام حسن مجتبی (ع) به صورت مشارکتی با آب و فاضلاب استان انجام شده است.

به گزارش آفتاب ایلام،روستای ماهوته یکی از روستای دهستان ماهوته دهستان چم‌کبود بخش مرکزی شهرستان دهلران است.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان