سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |با حضور مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس پارک پتروشیمیایی استان در‌ منطقه آزاد مهران جانمایی شد.


به گزارش آفتاب ایلام،با حضور علی عسکری مدیرعامل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، استاندار ایلام، گرشاسبی مدیر عامل پتروشیمی ایلام و جمعی از مسئولان استانی پارک پتروشیمیایی با هدف تکمیل زنجیره ارزش، توسعه صنایع پایین‌دست پتروشیمی و اشتغال‌زایی پایدار در منطقه آزاد مهران جانمایی و کلنگ‌زنی شد‌.

‌‌حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام در این مراسم‌ با اشاره به ظرفیت‌های عظیم خدادادی در حوزه نفت و گاز ‌اظهار داشت: وجود 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق یکی از مزیت‌های بسیار خوب استان ایلام است که باید از این ظرفیت تا حد ممکن استفاده کرد.

استاندار ایلام با تأکید بر اینکه راه‌اندازی این شهرک در اشتغالزایی جوانان منطقه نقش به سزایی دارد، تصریح کرد: این طرح برای  تعداد 2 هزار و 500 نفر اشتغال مستقیم و غیر‌مستقیم در قالب ایجاد 90 طرح «در فاز اول 50 طرح و در فاز دوم 40 طرح» ایجاد می‌کند.

استاندار ایلام با اشاره به عضویت عراق در کنوانسیون TIR‌، این مکان را بهترین نقطه برای احداث پارک پتروشیمیایی و صادرات مستقیم به مدیترانه عنوان کرد و گفت‌: با انجام این پروژه این مکان به بهترین نقطه برای محصولات صادرات محور تبدیل خواهد شد.

 انتهای پیام/
 
 نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان