سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت:مسئولان بایستی با ایجاد انگیزه برای نخبگان به عنوان قشری اثرگذار در جامعه،از خروج این سرمایه ها از کشور جلوگیری کنند.

به گزارش آفتاب ایلام،حجت الاسلام والمسلمین" اله نور کریمی تبار" در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب کبری(س) ، اظهار داشت:حضرت زینب (س)بهترین الگوی برای همه‌ی زنان در جامعه اسلامی است.

نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه ایلام با بیان اینکه نخبگان دلبستگی به آب و خاک کشور دارند، گفت: مسئولان بایستی با ایجاد انگیزه برای این افرادبه عنوان قشری اثرگذار در جامعه،از خروج این سرمایه ها از کشور جلوگیری کنند.

وی با تاکید به مسئولان جهت شناسایی عوامل مهاجرت این نخبگان،گفت:برای این افراد در کشور میلیاردها ریال هزینه می شود،و زمانی که باید مردم از ثمرات و جمهوری اسلامی از برکات آن برخوردار باشد متاسفانه از کشور خارج می شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار به تلاش دشمن جهت ایجاد فاصله بین نسل جوان ما والگوهای ارزشمندی چون ائمه اطهار اشاره داشت و گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی خواهان معرفی کردن افرادی که از تعالی انسانی و شرافت بشری به دور هستند به جای شخصیت های دینی ما به عنوان الگو و اسوه جوانان هستند.

وی با اشاره به اقدامات رژیم غاصب اسرائیل برابر مردم غزه و حمایت آمریکا از این جنایات، گفت: بایستی نسل جوان و نوجوان ماهیت واقعی آمریکا را بدون پرده ببینند که با ادعای حقوق بشر برای فریب افکار عمومی همواره از این جنایتاران حمایت کرده است.

خطیب نماز جمعه ایلام در ادامه گفت:امروزمردم مظلوم اما مقتدر ومسلمان غزه بی رحمانه مورد سخت ترین جنایت های طول تاریخ بشریت رژیم صهیونسیتی قرار گرفته اند.

وی در ادامه ضمن تحسین استقامت کم نظیر مردم غزه،افزود:درطول ۱۶ سال محاصره شدید این مردم و کشتار مظلومانه،هیچ وقت از مقاومت دست بر نداشته اند‌ و چنین ملت مقاومی قطعا پیروز خواهدشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به کشتارمردم غزه توسط این رژیم غاصب با سلاح هایی که خود این جنایتکاران استفاده از آن را در جنگ ممنوع کرده اند،افزود:این جنایات نباید از حافظه ملت ها و تاریخ فراموش شود.

امام جمعه ایلام در خطاب به کسانی که دلشان به عشق آمریکا و اروپا می تپد، گفت:گول و فریب تبلیغات این جنایتکاران را نخورید و آنها را بشناسید چرا که نهادهایی که به عنوان سازمان های بین المللی حقوق بشر ساخته شده اند،تا زمانی درمی توانند نقش آفرینی کنند که تامین کننده منافع آنها بوده و در جایی که با منفع آنان در تضاد باشد،آنرا قطع می کنند.

وی به بیانات مقام معظم رهبری،اشاره داشت و گفت:ایشان فرمودند؛میدان،میدان غزه اسرائیل نیست،میدان حق و باطل است،خدا را شکر در این رویارویی حق و باطل، انسان های آزاده جهان آگاهانه وارد عرصه دفاع از حق شدند و هم دفاع از انسانیت و دفاع از مسلمانان را فریاد زدند، جمهوری اسلامی نیز در این نبرد حق و باطل با عزت، مصلحت و حکمت در راس جبهه مقاومت به نحو مطلوبی نقش آفرینی کرده و می کند.

امام جمعه ایلام گفت:کشورهای اسلامی و عربی که به عنوان حاکم حکومت اسلامی حکومت می کنند،به خود بیایند،چرا که رژیم جنایتکار صهیونیستی در محاصره کشورهای عربی و اسلامی است و اگر طبق نصایح رهبر ما این رژیم را تحریم کنند،قطعا تاب و توان مقاومت نخواهد داشت.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی گفت:این عملیات ضعف قدرت و همینه رژیم اشغالگر را نشان داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار با بیان اینکه امروز آمریکا نگاه های ملتمسانه ای به کشورمان دارد، افزود: آنها پیام های ترحم آمیزی برای مسئولان ما ارسال می کندکه این نشان از خوف استکبار جهانی است که مورد خشم جمهوری اسلامی قرار گیرد.

وی با اشاره به هفته بسیج، و با بیان اینکه بسیج،یادگار ماندگار بنیانگذار نظام اسلامی حضرت امام راحل است،تصریح کرد:بهترین راه پیروزی بر مشکلات داخلی و همچنین به زانو در آوردن دشمنان خارجی،تحقق ارتش بسیج ۲۰ میلیونی از خانه،مدرسه،دانشگاه تا کارگاه،کارخانه ها و ادارات، آن گونه که رهبر عزیز می خواهد اجرایی کنیم.

امام جمعه ایلام ضمن قدردانی از پیگیری های استاندار ایلام در جانمایی پارک پلی پروپیلن در منطقه آزادمهران،گفت:این جانمایی زمان زیادی از استان گرفت که اگر این اقدام در زمانی که بنا شد چنین کلنگی به زمین زده شود،انجام می شد،الان جوانان ما در این طرح مشغول به کار بودند.

وی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر خدادادی استان در سطح کشور اشاره داشت و گفت:در استان آنطورکه باید ازاین ظرفیت ها استفاده نمی شود.

کریمی تبارادامه داد: مردم با پای کار بودن فرهنگ کار از مدرسه تا دانشگاه را توسعه دهند و همچنین مسئولان با تلاش خود می تواند چنان تحولی در کوتاه ترین زمان در استان ایجاد کنند که نه تنها تمام جوانان بیکار استان مشغول به کار شوند بلکه این استان پذیرای کارگر برای اشتغال از دیگر استان ها باشد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان