سه شنبه، 14 آذر 1402| 05 December 2023

آفتاب ایلام |سفر پر حاشیه مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس به استان ایلام، با کلنگ زنی غیر مترقبه محل اجرای پارک پلی پروپیلن در حد فاصل بین شهرستان مهران و دهلران وارد فاز جدیدی شده است. 


بعد از این رویداد، حواشی بر اصل موضوع غلبه کرد به طوری که دلایل تاخیردر کلنگ زنی مکان استقرار صنایع پایین دستی پتروشیمی به خطبه های نماز جمعه نیز کشیده شد.

در ادامه دو رسانه باخط فکری مشخص و سابقه فعالیت بر علیه فعالین سیاسی، فرهنگی و اقتصادی یک منطقه به صورت کاملا هماهنگ،با قلم فرسایی مردمان یک شهرستان را غیرمنصفانه عامل تاخیر در اجرای این پروژه اقتصادی معرفی و با بزرگنمای مسئله از حسن بهرام نیا استاندار ایلام به عنوان یک ابر قهرمان یاد کردند! 

این در حالی است که کلنگ سرگردان پارک پلی پروپیلن از زمان قاسم سلیمانی دشتکی تاکنون بر فراز مناطق مختلفی از استان پرواز کرده و برای فرود، مکان های متعددی نشانه گرفته که یکی از مکان های پیشنهادی به دلایل متعدد فنی و وکارشناسی جوار پتروشیمی در شهرستان چوار بوده است.

اینکه چرا برخی تریبون‌ها حتی تریبون های مهمی که انتظار می رود باید منادی وحدت باشند، برای آغاز هر رویداد توسعه‌ای بدون در نظر گرفتن توجیهات فنی، اقتصادی و یا توجه به ظرفیت اقتصادی هر منطقه، نمی توانند تعصبات ایلگرایی خود را مخفی نموده و با اظهار نظرهای شائبه برانگیز و یا تولید محتوای هدفمند، سعی دارند مردم مناطق استان را در مقابل همدیگر قرار داده، جای بسی سوال و نیازمند پیگیری از سوی دستگاه های نظارتی است!

شکی نیست هر ایلامی منصف و دوستدار مردم، از شروع فعالیت توسعه‌ای و آبادانی نقاط مختلف استان خوشحال خواهد شد اما یادمان باشد که تاکنون کلنگ های زیادی به زمین زده شده و وعده های فراوان برزمین مانده است.

بهتر است به خاطر این کلنگ های سرگردان بدون نتیجه، حرمت ها را نشکنیم. به دنبال قهرمانان پوشالی نباشیم. با خط و نشان کشیدن برای همدیگر، مردمان ایلات و طوایف استان را بی دلیل در مقابل یکدیگر قرار ندهیم!

اگر هم قرار است مسبب جلوگیری از فعالیت پارک پلی پروپیلن را به خدا واگذار کنیم، شایسته است عاملین به نتیجه نرسیدن منطقه ویژه اقتصادی مهران، منطقه آزاد مهران، بازارچه مرزی چنگوله، شکست انحصار فعالیت تنها یک قبیله در گمرک و پایانه مرزی مهران، کارخانه سیمان مهران، پتروشیمی مهران و....، را نیز به خداوند متعال واگذار کنیم.

انتهای پیام/نویسنده: علی حیدربیگی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان