سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024

آفتاب ایلام |مدیر کل تعاون روستایی ایلام گفت: میزان تعهدات ابلاغ شده کشت قراردادی در استان توسط تعاون روستایی ۳۵ هزار هکتار است که تا کنون ۸۵ درصد آن محقق شده است.


  

به گزارش آفتاب ایلام؛حمیدرضا شکری تا پایان ۱۵بهمن ماه ۱۴۰۲ میزان قرارداد امضاء شده کشت قراردادی توسط تشکل های تعاون روستایی به ۲۹ هزار هکتار رسیده است، اظهار داشت: این روند خوشبختانه با سرعت مناسبی در حال افزایش است و امیدواریم تا پایان این مهم به تعهدات خود عمل کنیم.

وی افزود: کشت قراردادی یکی از اولویت های کاری تعاون روستایی استان می باشد و خوشبختانه شاهد عملکرد افزایشی در این زمینه بوده ایم.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: کشت قراردادی شامل مزایای مناسبی برای کشاورزان از جمله اطمینان در موضوع بیمه محصولات و تامین خسارت در شرایط آب و هوایی متغییر است، همچنین می توان به تخفیف ۲۰ درصدی بیمه اشاره داشت و اینکه کشاورزان می توانند به ازای هر تن گندم تحویلی به اداره تحت قرارداد ۱۵۰ هزار تومان دریافتی داشته باشند.

شکری ادامه داد: میزان تعهدات ابلاغ شده کشت قراردادی در استان توسط تعاون روستایی ۳۵ هزار هکتار است که تا کنون ۸۵ درصد آن محقق شده است.

وی عنوان کرد: کشاورزان علاوه بر مراجعه حضوری به مراکز خدمات کشاورزی می‌توانند با ورود به سامانه هوشمند کشاورزی قراردادی به آدرس http://farm.mcinext.com و یا نصب اپلیکیشن مربوطه که در سامانه مذکور قابل دریافت است اقدام به ثبت اطلاعات و عقد قرارداد کنند. تمام فرآیندهای عقد قرارداد در این سامانه لحاظ شده تا کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان اطلاعات موردنظر را ثبت کنند.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان