دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام |سرپرست اداره کل گمرک ایلام گفت: گمرک این استان در بازه زمانی ابتدای سال تا پایان بهمن ماه به درآمدزایی ۷۳۴ هزار و ۱۰۲ میلیون ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.به گزارش آفتاب ایلام،"میرآقا عبدی" روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت:در این مدت ۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۴۸۷ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۷۲۷ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۳۴۳ دلار از مرز مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است.

به گفته وی، این میزان صادرات کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی ۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

سرپرست اداره کل گمرک استان ایلام تاکید کرد: از ابتدای سال تا پایان بهمن ماه بیش از ۱۲۹ هزار و ۹۷۹ تردد کامیون از این مرز بین المللی انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد رشد را نشان می دهد.

عبدی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۶۰ پرونده قاچاق کالا در مرز بین‌المللی مهران تشکیل شده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته یک درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی از صدور ۸۴۱ پروانه خروج موقت در مدت یاد شده خبر داد و یادآور شد: این پرونده‌ها رشد ۱۰۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

سرپرست گمرک استان ایلام با بیان اینکه گمرک مهران از بین ۱۲ مرز کشور رتبه اول صادرات را به خود اختصاص داده است، گفت: در مجموع ۲۰ درصد صادرات کالاهای کشور از مرز مهران صادر می شود.

به گزارش آفتاب ایلام، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

انتهای پیام/

 نویسنده: امین دانیالی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان