سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024

آفتاب ایلام |مدیر حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: کمک‌های پرداخت شده از محل این حساب به خانوارهای جامعه هدف در این استان سه برابر رشد داشته است.

به گزارش آفتاب ایلام،مهدی صالحی روز سه‌شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: طی ۲ سال اخیر خیرین استان اعتباری معادل ۳۱۰ میلیارد ریال به ۳۰۷ خانوار برای کمک به ساخت، تعمیر، تکمیل و ترهین خانه‌های نیازمندان از محل حساب ۱۰۰ پرداخت کمک کردند.

وی افزود: در این مدت (۲ سال گذشته) ۲۰ واحد مسکونی در سطح استان از محل اعتبارات حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) احداث شده است.

مدیر حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام بیان کرد: در طول ۱۰ سال گذشته(سال ۹۰ تا ۱۴۰۰) مبلغ ۱۱ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال کمک به ۱۲۳ خانوار کم بضاعت در استان پرداخت شده است.

صالحی یادآور شد: سیاست‌های کلی حساب ۱۰۰ برای تامین مسکن نیازمندان در استان به وسیله هیات امنا بررسی و تصمیم گیری می شود اما بر اساس یک قانون کلی حساب ۱۰۰ امام (ره)، معادل کمک نقدی که خیرین برای خانه دار شدن نیازمندان به این حساب کنند، حساب ۱۰۰ هم به همان میزان به محرومان جامعه کمک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: جلوه اصلی کمک حساب ۱۰۰ امام (ره) در تامین مسکن روستایی نهفته است، بسیاری از روستاییان که حتی با گرفتن تسهیلات کم بهره هم نتوانسته اند خانه و مسکن خود را به اتمام برسانند با بهره گیری از کمک های بلاعوض حساب ۱۰۰، واحد های ساختمانی خود را تکمیل می کنند.

انتهای پیام/نویسنده: فرهاد فرامرزی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان