سه شنبه، 02 مرداد 1403| 23 July 2024

آفتاب ایلام |استاندار ایلام با بیان اینکه استقرار تیپ مستقل ارتش در ایلام از مطالبات دیرینه مردم است، گفت: با عنایت به ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق، استقرار یک بالگرد نیروهای مسلح در ایلام ضرورت دارد.

به گزارش آفتاب ایلام،امروز امیر بهمن بهمرد؛ جانشین عملیات و سردار سرتیپ پاسدار بهرام حسینی‌مطلق؛ رئیس اداره عملیات ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در دفتر استاندار ایلام با بهرام‌نیا دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که سردار شاکرمی؛ فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) نیز حضور داشت، استاهدار ایلام با قدردانی از همراهی و همکاری ستاد کل نیروی مسلح در کنگره جهانی اربعین‌ حسینی، گفت: ستاد کل نیروهای مسلح  همواره بستر را برای برگزاری کنگره بزرگ اربعین‌ حسینی فراهم می‌کند. 

بهرام نیا از آمادگی کامل از جمله تامین زمین مورد نیاز و دیگر نیازمندی‌ها برای استقرار تیپ مستقل  ارتش در استان ایلام خبر داد و افزود: به دلیل موقعیت مهم و راهبردی استان ایلام در کشور، استقرار تیپ مستقل ارتش به عنوان یکی از مطالبات دیرینه استان بسیار مهم و اساسی است.

استاندار ایلام با بیان اینکه در صورت وجود تیپ مستقل ارتش در ایلام، نیروهای بومی کادر ارتش جمهوری اسلامی ایران در سایر استان‌ها، می‌توانند در استان ایلام خدمت کنند،افزود: این مهم در آرامش و مدیریت زمان و اقتصاد بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به 430 کیلومتر مرز مشترک استان ایلام با عراق، استقرار یک بالگرد نیروهای مسلح در ایلام را ضرورت دانست و گفت: زیرساخت و پشتیبانی برای استقرار بالگرد تامین می‌شود و امیدواریم این بالگرد در استان مستقر شود.

بهرام نیا با اشاره به حضور فرماندهان عالی‌رتبه ستاد کل نیروهای مسلح و بازدید از زیرساخت این ستاد در استان گفت: امیدواریم این بازدیدها منشا خدمات فراوانی برای استان باشد، زیرا همراهی و هماهنگی نیروهای مسلح برگرفته از ولایت‌پذیری است.

استاندار ایلام با اشاره به پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی ایران به رژیم منحوس صهیونیستی، این اقدام را مایه افتخار هر ایرانی عنوان کرد و افزود: سپاه مقتدر با مشارکت نیروهای مسلح با انسجام و وحدت، این عملیات مهم را انجام دادند و موجب شدند هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی فرو ریخته شود.

وی عنوان کرد: با همکاری همه نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه و ارتش و اعضای شورای تامین، هارمونی خدمت در استان شکل گرفته است.

جانشین عملیات ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این دیدار با بیان اینکه کنگره اربعین‌ حسینی به‌عنوان آبروی نظام در ایلام باشکوه برگزار شد،گفت: در این راستا به همه اعضای ستاد اربعین و در راس آن استاندار ایلام که به‌صورت میدانی پای کار بودند عرض خدا قوت دارم. 

امیر بهمن بهمرد با قدردانی از حمایت‌های استاندار ایلام از نیروهای مسلح در استان،افزود: نیروهای مسلح وظیفه تامین امنیت را دارند و این امنیت با هم‌افزایی و کمک مسئولین استان و شخص استاندار به عنوان مدیریت ارشد استان حاصل می‌شود.

جانشین عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به پاسخ دندان‌شکن ایران اسلامی به رژیم منحوس صهیونیستی، ادامه داد: به دلیل ضربه موشکی ایران به استکبار، نیروهای مسلح بیش از گذشته مورد هجمه و رصد نظام استکبار قرار می‌گیرد.

به گزارش آفتاب ایلام،در این نشست امیر بهمن بهمرد جانشین عملیات و سردار سرتیپ پاسدار بهرام حسینی‌مطلق رئیس اداره عملیات ستاد کل نیرو‌های مسلح در پاسخ به درخواست‌های استاندار در خصوص استقرار تیپ مستقل ارتش و  استقرار یک فروند بالگرد نیروهای مسلح در ایلام، قول پیگیری مساعد دادند.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان