یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

آفتاب را ایلام |معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام با تاکید بر تعیین تکلیف وضعیت مسکن های مهر در شهرستان دهلران، گفت: تسهیلات یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر در این شهرستان تقسیط نشده است.

به گزارش آفتاب ایلام،"علی اصغر منصوربیگی" روز چهارنشبه در نشست شورای تامین مسکن دهلران، اظهار کرد: ۲ هزار واحد مسکن مهر در شهر دهلران و ۲۷۸ واحد در شهر موسیان وجود داشت که واحدهای فاقد متقاضی بر اساس مجوز راه و شهرسازی به مردم واگذار شد.

وی تصریح کرد: تعاونی های سه، هشت و ۱۰ در دهلران بیشترین مشکلات را در حوزه مسکن مهر دارند ، تعاونی ۱۰ در مراحل پایانی کار ساخت واحدهای مسکن مهر است و روند اجرای ساخت واحدهای نمسکن مهر در این تعاونی بهتر است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: در تکمیل واحدهای مسکن مهر ۲ شرط وجود دارد که یکی آنکه تقسیط تسهیلات مسکن مهر توسط اعضا و دوم برطرف کردن مشکلات گذشته مربوط به تعاونی ها است که باید برطرف کنند.

منصوربیگی گفت: تکمیل واحدهای نیمه کاره باقی مانده مسکن مهر نیازمند تعامل تعاونی ها و مردم است که باید موضوع را حل و فصل کنند.

وی افزود: تعداد ۴۰ واحد مسکن مهر در این شهرستان بلاتکلیف بوده و نیازمند ساخت و ساز است.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام ابراز کرد: اداره کل راه و شهرسازی با همکاری بنیاد مسکن بررسی لازم را در خصوص این واحدها انجام و مراحل کار را پیگیری می کنند و بنیاد مسکن به عنوان کارگزار تکمیل این واحدها را به سرانجام خواهد رساند.

منصوربیگی به یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر قسط بندی نشده در شهرستان دهلران اشاره کرد و افزود: تقسیط این واحدها باید تعیین تکلیف شود و تعاونی ها و مردم در این زمینه مشارکت و تعامل داشته باشند.

فرماندار ویژه دهلران در این نشست، گفت: اجرای طرح ملی نهضت مسکن در دهلران موجب تحول در حوزه مسکن این شهرستان شده است.

"لطیف صادقی" به نقش طرح ملی نهضت مسکن در رفع کاهش اجاره و قیمت مسکن در این شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه زیرساخت های این طرح در شهرستان انجام شده و عزم دولت ایجاد سرپناه برای مردم در قالب نهضت مسکن است.

فرماندار ویژه دهلران به مشکلات مسکن مهر اشاره کرد و افزود: حجم مشکلات مسکن مهر دهلران زیاد بود ولی با شروع به کار دولت سیزدهم بخشی از مشکلات زیرساختی مرتفع و تعدادی زیادی از واحدها هم تکمیل و به مردم واگذار شد.

صادقی گفت: به همت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و تفاهم بین این ۲ دستگاه شاهد تحول در تکمیل مسکن مهر دهلران خواهیم بود.

وی از تعاونی ها خواست برای تکمیل مسکن مهر، مشارکت مردم را جلب و با جدیت پای کار باشند و به تعهدات خود عمل کنند.

فرماندار ویژه دهلران به ساماندهی مسکن مهر با تفاهم و پیگیری جدی و متقابل راه و شهرسازی و مردم، مالکان، تعاونی ها و بنیاد مسکن اشاره و بر ضرورت همکاری مردم تاکید کرد.

این نشست با حضور فرماندار ویژه دهلران و معاون عمرانی فرماندار، معاون مسکن مدیر کل راه و شهرسازی استان، تعاونی های و متولیان مسکن مهر برگزار شد.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان