یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024
به قلم : رضا میرزاد

رئیس جمهوری که عاقبت بخیر شد

۱۴۰۳/۰۳/۰۲ ۱۸:۰۲ چاپ کدخبر: 21034

آفتاب ایلام |عالم سیاست، عالم پر راز و رمزی است که کمتر سیاستمداری در میان راز و رمزهای پیدا و پنهان آن طعم شیرین و مهر تائید مردم را در پایان کار خواهد چشید.

در این میان آن چه هر سیاستمدار عاقلی در ابتدای ورود به این عرصه نیازمند است. طلب عاقبت به خیری در پایان کار است.

طلبی که بیت الغزل نصایح و اندرزهای حکیمانه علما و عرفا نیز بوده و هرکس عزیزش را دعا می‌کند برای عزیز خود آرزوی عاقبت به خیری داشته و بهترین هدیه الهی در این دنیا عاقبت به خیری و این طلب موجب سعادت اَخروی نیز خواهد شد. 

رئیسی بعنوان رئیس جمهور ایران در میان سیاستمداران در زمره مردانی است که علاوه بر اینکه در میان راز و رمز پیدا و پنهان عالم سیاست، عزیز مردم شد و سیدالشهدای خدمت نام گرفت.

مدال افتخار دیگری برای خود رقم زد و آن چمله زیبا و پرمعنای امام امت "امام خامنه ای" را از آن خود کرد که فرمود"رئیسی عزیز خستگی نمی شناخت".

راز این تائید امام و امت که عاقبت به خیری "عزیز جمهور" شد.  تفکر مدیریتی، تعهد اخلاقی به وعده های خدمت و اخلاص در رفتارهای فردی مربوطه  بوده است.

"شهید جمهور" دوگانگی ملیت و دیانت، تقابل جمهوریت و اسلامیت، قدرت سالاری لابی‌گرایانه و ثروت اندوزی رانتخوارنه در قالب سیاست و مذهب و.... را به مبارزه طلبید و اجازه نداد در دوران سیاستمداریش این عناوین ورود کنند.

مدیریت منبعث از قانون اساسی، توازن بین جمهوریت و اسلامیت، تحقق عملی برای عملی کردن شعارها و مطالبات مردمی، تلاش واقعی کرد و این اقدامات  نتیجه آن شد تا عنوان زیبای شهید خدمت را از آن خود کند.

خادم مردم تا آخرین نفس نیز از دیگر برکات طلب عاقبت بخیری آیت الله شهید رئیسی است که محقق شده است.

پایان کار فقید سعید آیت الله ابراهیم رئیسی با اخلاص در عمل به وعده ها،پیگیری خستگی ناپذیر مطالبات مردمی، فساد‌ستیزی همراه با پاک دستی از او رئیس جمهور عاقبت بخیری در افکار عموی ساخت.

شهادت سید محرومان به وحدت ملی،  وتداوم تاریخی ایران افزود و پاره  های وجودش در ارتفاعات ارسباران، تن‌های پاره ایران را دو باره پیوند داد  و ندای وحدت سرداد.

امروز نگاه مردم ایران به رئیسی نه  بعنوان دانه تسبیح، بلکه بعنوان نخ تسبیحی است که ایرانیان را از فرقه‌ها، نگره‌ها، سلیقه‌ها و عقیده‌های مختلف در کنار هم قرار داد.

امروز ایرانیان نیز در عمل به کلام ولی خود نشان دادند که اگر رئیس جمهور شهیدشان ققنوس وار در راه خدمت در آتش خدمت، مردم داری و ولایت سوخت، اما از این آتش ققنوس‌های دیگری برمی‌خیزند تا راه و منش و سیره فرزانه رهبر انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای را در جهان اجرایی کنند و نام ایران و عزت مردم ایران را اثبات کنند.

 

 

 

 نویسنده: رضا میرزاد
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان