یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

آفتاب ایلام |معاون توسعه‌ مدیریت پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در دولت سیزدهم مشارکت خیرین بیش از ۳٠٠ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری آفتاب ایلام، صفرعلی یازلو صبح امروز در بیست و ششمین جشنواره جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهار داشت: مردم استان ایلام به عنوان خادمین سیدالشهدا در دوران دفاع مقدس با تقدیم سه هزار شهید به نظام و انقلاب اسلامی دین خود را به این نظام ادا کرده اند.

معاون توسعه‌ مدیریت پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، افزود: با وجود آنکه دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار خودمورد طعنه وبی مهری قرار گرفت، اما در طول سه سال تلاش و خدمت بی وقفه تحولی بزرگ در پیشرفت کشور ایجاد نمود.

وی ادامه داد:در دولت سیزدهم مشارکت خیرین بیش از ۳٠٠ درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه،در دولت سیزدهم بیش‌ از ۱۱ هزار میلیارد تومان به امر مقدس مدرسه‌سازی کمک شده‌است،ادامه داد: تکریم خیرین مدرسه‌ساز یکی از مهم‌ترین وظایف دستگاه‌های آموزشی است.

وی گفت: همچنین بیش از ۷هزار پروژه آموزشی کشور در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده که ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی تاکید کرد: در دولت سیزدهم با کمک خیرین برای اولین‌بار یک هزار میلیارد تومان جهت تجهیزات هنرستان های سراسر کشور اعتبار هزینه شده است.

وی گفت:در دولت سیزدهم بیش‌ از ۲۰۰ پروژه بزرگ مقیاس آغاز شده است که امیدواریم باکمک خیرین بهره برداری از این میزان پرژوه تسریع یابد.

جلال حمره مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام صبح امروز در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رئیس‌جمهور شهید خستگی‌ناپذیر بودن ایشان بود و کل دوران مسئولیت خود را به تلاش برای خدمت به مردم و اسلام سپری کرد.

وی افزود : غم سنگین عروج یار و یاور نهضت مدرسه‌سازی ایران احساس مسئولیت ما را در ادامه خدمت افزایش خواهد داد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه،با توجه به سخنان شهید جمهور مبنی بر اینکه مسئولان نظام آموزشی در راستای شکل‌گیری آموزش‌وپرورش تراز انقلاب اسلامی وظایف مهمی برعهده دارند، باید گفت که خانواده بزرگ خیرین مجمع سازمان مدرسه‌ساز به‌ عنوان بازوان توانمند آموزش‌وپرورش هستند و همواره مشاهده فعالیت‌های اثربخش آنان هستیم که بدون تردید گسترده اصول و خدماتشان از تاریخ کشور و پیکره آموزش‌وپرورش ایران عزیز ماندگار خواهد بود.

وی گفت: در شرایطی که بشر امروز از هر زمان دیگری گرفتار حیاط‌های هوشمندی و لذت‌جویی از مادیات شده‌است نظام آموزش‌وپرورش جمهوری به خود می‌بالد که در زندگی ما انبوهی از انسان‌های بزرگ و سخاوتمندی را همراه خود دارد.

حمره با تاکیدبر اینکه، ترویج و توسعه فرهنگ ارزشمند مدرسه‌سازی و صد البته تکریم و نکوداشت خیرین مدرسه ساز و قدرشناسی از ایثار و ازخودگذشتگی این بزرگواران از وظایف مهم نظام آموزشی استان است، ادامه داد: در همین راستا
بیست و ششمین رویداد همایش جشنواره تکریم خیرین مدرسه‌ساز در جهت تکریم این عزیزان در حال برگزاری است.

وی افزود : خیرین در استان ایلام در سال ۱۴٠٠ سال اول دولت سیزدهم مبلغ ۳۰میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۷۰ میلیارد تومان و در سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان به امر مقدس مدرسه‌سازی سرمایه گذاری نموده اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ایلام ادامه داد: حاصل این سرمایه‌گذاری خیرین با اعتبارت دولتی طی سه سال اخیر بهره‌برداری از ۸۹ پروژه آموزشی ورزشی و فرهنگی با ۲۸۶ کلاس درس و ۴۲ هزار و ۲۸۰ مترمربع زیربنا به ارزش ۶۶۹ میلیارد تومان هزینه بوده‌است.

وی با اشاره به اینکه از محل مسئولیت‌های اجتماعی نهادها و شرکت‌ها با اعتبارات مصوب شده در سفر دور دوم ریاست جمهور که به تصویب رسید تحول بسیار خوبی در زیرساخت‌های آموزش‌وپرورش ایجاد خواهد شد.

وی به پروژه های آماده بهره برداری این دستگاه خدمات رسان اشاره کرد و گفت: در مهرماه سال جاری ۲۳ فضای آموزشی ۱۱۳ کلاس درس با زیر بنای ۱۵هزار و ۶۹۰ متر مربع،۷ هفت فضای ورزشی شامل دو باب استخر، دو باب سالن ورزشی و۳ باب زمین چمن مصنوعی با زیربنای ۵ هزار و ۳۸۹مترمربع از جمله طرح های آموزشی آماده بهره برداری در استان ایلام است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این جشنواره گفت: انتظار دستگاه تعلیم و تربیت از خیرین اینست که همه پای کار آموزش و پرورش باشند و در زمینه های مختلف نظیر؛ زیرساخت ها، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی یاریگر آموزش و پرورش باشند.
علی درویشی همچنین به مسئولیت های اجتماعی مجتمع های صنعتی و شرکت ها در قبال آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت؛ یکی از بهترین جاهایی که می توان در آن، مسئولیت های اجتماعی را هزینه کرد آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/نویسنده: لیلی خاکی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان