یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

آفتاب ایلام | مدیرکل فرودگاه‌ ایلام، از سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌های هوانوردی و رفاهی فرودگاه استان دعوت کرد.

جواد فروغی روز سه شنبه در گفت و گویی، اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن رویداد معرفی فرصت سرمایه گذاری در فرودگاه های کشور، فرودگاه ایلام نیز به عنوان بخشی از صنعت هوانوردی در این حوزه ورود کرده است.

مدیر کل فرودگاه ایلام ادامه داد: در این راستا فرودگاه ایلام جهت جذب و معرفی و ورود سرمایه گذار استانی و فرا استانی در حوزه ی هوا نوردی و غیر هوانوردی جهت افزایش کیفیت خدمت دهی مسافرین و مترددین ورود کرده است.

وی به فرصت های سرمایه گذاری در فرودگاه ایلام اشاره داشت و گفت: فعالیت های چون بار هوایی که استان ایلام فاقد آن بوده و همچنین ساخت جایگاه تشریفات اختصاصی CIP ، به مسافرین و شخصیت های سیاسی و اقتصادی کشور که در فرودگاه ایلام نیاز بوده و مستلزم حضور سرمایه گذار در این زمینه است.

وی در ادامه به لزوم ساخت بخش سیاحتی و اقامتی داخل فرودگاه اشاره داشت و افزود: در این زمینه هم می توان از ظرفیت سرمایه گذاران برای ایجاد هتل و فضاهای اقامتی _سیاحتی در فرودگاه بهره ببریم.

مدیر فرودگاه ایلام با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش غیر هوانوردی، تصریح کرد: زمین های فرودگاه مستعد استفاده در حوزه ی نیروگاه ها خورشیدی است که به راحتی می توان از این فضا برای این صنعت بهره برد.

فروغی ادامه داد: همچنین وجود زمین های کشاورزی مستعد بلا استفاده در فرودگاه و همچنین صنعت سردخانه ای با توجه به نزدیک بودن به مرز و وجود بسترهای لازم برای ایجاد چنین ساختارهایی از دیگر فرصت های فرودگاه ایلام برای جذب سرمایه گذار است.

فروغی با تاکید بر مهم بودن امنیت برای سرمایه گذاران بخش خصوصی، خاطر نشان ساخت: فرودگاه ایلام دارای این شاخصه مهم‌ بوده همواره سرمایه گذاران به دنبال انجام سرمایه گذاری در مکان های امن هستند و فرودگاه ایلام نیز از این شاخصه مهم مستثنی نیست و بدون تردید سرمایه گذاری در این فرودگاه دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای منطقه را بیش از پیش تسهیل خواهد کرد.

به گزارش آفتاب ایلام، رویداد بین‌المللی ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌ عمومی در فرودگاه‌های ایران، تیر امسال با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، مدیران وزارت راه و شهرسازی، مدیران و مسئولان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، کارشناسان و متخصصان فرودگاهی کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان