یکشنبه، 03 تیر 1403| 23 June 2024

آفتاب ایلام |سرپرست اداره کل بنیاد شهید ایلام با اشاره به وجود ۱۱۸ گلزار شهدا در استان ایلام، گفت: در سال گذشته پنج گلزار با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در سطح استان ساماندهی شده است.


به گزارش آفتاب ایلام، «محمد رحیمی» سرپرست روز سه‌شنبه در بیست و پنجمین جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان با گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار شهید و شهدای خدمت، اظهار داشت: احداث خانه ایثار به عنوان ضروری ترین نیاز جامعه ایثارگران ایلام، لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط را می طلبد.

سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام ادامه داد: برای احداث خانه های ایثار نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی به خصوص آموزش و پرورش هستیم.
وی به ساماندهی تابلوهای شهدای بلوار فرودگاه ایلام اشاره داشت و گفت: در این زمینه و همچنین ساماندهی گلزار شهدای گمنام شهر ایلام نیازمند همکاری شهرداری همکاری کند.

وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در جهت ساماندهی گلزار شهدا در سطح استان انجام شده است، افزود: نیازمند همکاری و مشارکت فرمانداران برای ساماندهی مابقی گلزارهای شهدا هستیم.

وی با اشاره به وجود ۱۱۸ گلزار شهدا در استان ایلام، ادامه داد: سال گذشته پنج گلزار شهدا در سطح استان با اعتباری بالغ بر۵۰ میلیارد ریال ساماندهی شده است.

رحیمی ضمن تقدیر از استاندار در بحث دیدار با خانواده های معظم شهدا، گفت: در قالب طرح سپاس تعداد دیدار با خانواده های معظم شهدا در سال جاری افزایش خواهد یافت.

به گزارش آفتاب ایلام، ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر جانباز در استان ایلام تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده که از این تعداد ۱۴ نفر جانباز قطع نخاعی هستند.

خانه‌های ایثار برای نگهداری از جانبازان بالای ۷۰ درصد ایجاد می شوند.

انتهای پیام/نویسنده: وجیهه فتاحی
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان