دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024
در گفت وگو با آفتاب ایلام مطرح شد؛

عثمانی از نمایندگی مجلس استعفا کرد/ استیضاح روحانی کلید زده شد

۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۹:۴۹ چاپ کدخبر: 214
 

آفتاب ایلام - با تصمیم شورای عالی سران قوا، قیمت بنزین افزایش یافت و نمایندگان نسبت به این تصمیم اعتراض کردند و گفتند این اقدام بدون دخالت مجلس انجام شده است و نمایندگان در آن نقشی نداشته‌اند. محمود صادقی صبح امروز از نمایندگی استعفا کرد اما این استعفا تا کنون ثبت نشده است.

آنگونه که خبرنگار رویداد۲۴ کسب اطلاع کرده، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان از نمایندگی استعفا کرده است. او به رویداد۲۴ می‌گوید: وقتی نمایندگان مجلس در تصمیمات مهمی که روی زندگی مردم نقش مستقیم دارد، دخالتی ندارند و به راحتی کنار گذاشته می‌شوند و مجلس به حساب نمی‌آید، چه لزومی به ماندن در مجلس وجود دارد؟

او می‌گوید: دولت در تصمیم‌های کلان، مجلس را کنار گذاشته و در تصمیم‌های منطقه‌ای به مطالبات مردم بی تفاوت است و بسیاری از پروژه‌ها را راکد گذاشته است. در این فضا حس می‌کنم دولت به مجلس به عنوان موجودی زائد نگاه می‌کند.

عثمانی می‌گوید: مخالفتم را ار چندین راه نشان داده‌ام، اول اینکه استیضاح علی لاریجانی و حسن روحانی را کلید زده‌ایم و امیدواریم به نتیجه برسد. در کنار آن استعفای خود را به هیات رییسه داده‌ام تا به رای گذاشته شود چراکه معتقدم این حداقل کاری است که به عنوان نماینده می‌توانم انجام بدهم.

نماینده بوکان می‌گوید: امیدوارم حرکات تندورانه مردم و خیابان‌ها متوقف شود تا بتوان در فضایی آرام و کارشناسی شده، تغییرات را انجام داد و با این اقدام دولت مخالفت کرد زیرا در فضای احساسی و هیجانی به سختی می‌توان کار را پیش برد.

 منبع: رویداد24

 

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان