چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام -  فضای سبز یکی از نیازهای شهری است که در تمام مبلمان‌های شهری به‌کار می‌رود و جلوه و زیبایی خاصی را در چهره شهرها ایجاد می‌کند.

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و بار ترافیکی شهرها، اهمیت وجود فضاهای سبز دو چندان شده‌ است و مفهوم شهر بدون فضای سبز قابل تصور نیست، در واقع در برابر آلودگی‌های فضاهای شهری، درختان به عنوان ریه‌های شهر عمل می‌کنند.

نگهداری و حفظ درختان در شهرها از موضوعاتی است که همیشه هم کارشناسان حوزه شهری نسبت به آن تاکید دارند و عموم مردم هم نسبت به فضای سبز و درختان حساسیت خاصی‌دارند.

چند روزی است که شهرداری مهران اقدام به قطع درختان شهر در محل بلوارها و خیابان‌های اصلی شهر کرده است که این اقدام با انتقادات شهروندان و دوستداران محیط‌زیست روبه‌رو شده‌ است.

حسینی از شهروندان مهرانی با انتقاد از اقدام شهرداری مهران به خبرنگار تسنیم گفت: قطع درختان اوکالیپتوس که مناسب برای گرمای 60 درجه مهران است توسط شهرداری بی‌سلیقه‌گی است.

وی افزود: با توجه به گرد‌ و‌ غبار و مشکلات هوای مهران شایسته بود که شهرداری مهران چنانچه قصد هرس درختان را داشت به نحو دیگری که کمترین آسیب به درختان سبز و دارای سابقه در شهر مهران وارد کند عمل می‌کرد.

فتاحی از دیگر شهروندان مهرانی نیز با بیان انتقاد از عملکرد شهرداری مهران در قطع درختان بلوارها و خیابان‌ها اظهار امیدواری کرد: که شهرداری مهران چاره‌اندیشی کند و از ادامه این روند جلوگیری کند.

علاوه بر شهروندان مهرانی فضای رسانه‌ای استان اعم از مجازی و مکتوب نیز به شدت به انتقاد از عملکرد شهرداری مهران در این زمینه داشته و این اقدام را امری غیرکارشناسی و غیرفنی عنوان کرده‌اند.

نصیری‌پور شهردار مهران در پاسخ به چرایی قطع درختان شهر مهران به این سبک که موجب انتقاد شهروندان، رسانه‌ها و دوستداران محیط زیست شده است اظهار داشت:  مطابق قانون شهرداری می‌تواند نسبت به هرس درختان معابر همچون درختهای اکالیپتوس که احتمال خطر جانی و مالی و یا احتمال افتادن شاخ و برگ آنها به علت وزش تند باد دارد، اقدام کند.

وی گفت: به همین جهت شهرداری مهران اقدام به هرس درختان کرده است و برای هرس درختان نظرات کارشناسان نیز در این اقدام لحاظ شده و هرس درختان موجب آن است که تا دوماه دیگر مانده درختان هرس شده جوانه و به اشکال جدید رشد و جلوه زیبایی به شهر می‌دهند.

شهردار مهران در ادامه افزود: هرس نکردن درختان موجب قطع برق، ایجاد حوادثی چون افتادن و شکستن در مواقع وزش باد، ممانعت از نور تیر چراغ برق‌ها و خسارت به شهروندان می‌شود که اقدام شهردای ممانعت و پیشگیری از این حوادث بوده است.

منبع: تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان