جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - تمام متفکران بزرگ سیاسی به رابطه بین افکار عمومی و قدرت سیاسی تاکید دارند. حتی در مورد قدرت فردی یک رهبر به طرفدارانی که به او هم رایی باشند احتیاج دارد و توفیق او در امر تصرف قدرت موکول به همین جریان فکری نسبتاً نیرومندی است که می تواند او را به هدف برساند و بقای او را بر مسند حکومت منوط به موفقیت وی در همداستان کردن یا خود موافق ساختن، کلیه افکار عمومی است.

وظیفه تبلیغات سیاسی دقیقاً همین تسخیر افکار عمومی است. اما مجریان افزایش قیمت بنزین بدون اقناع افکار عمومی و تلاش در تسخیر افکار عمومی موجب آن شدند تا در ، افزایش بی‌اعتمادی به مجموعه دولت پیشقدم شوند.

دولت در اجرای افزایش قیمت بنزین از این امر مسلم در اندیشه سیاسی که مرجعیت حکام و حرمت نهادها مستلزم رضایت و تصویب شهروندان و مشارکت افکار عمومی است غفلت کرد و موحب آن شد تا مورد نفرت و تحقیر مردم واقع شود.

دولت حصار محافظ فرمانروایی را که همراهی مردم است را ا خود گرفت و لازم بر آن است که در ماجرای پسا اتفاقات غفلت خود را اصلاح و بر این نکته پایند باشد  افکار عمومی تنها عاملی است که حکام را مکلف و ملزم به تطبیق اعمال خود به قواعد مصوب می‌کند.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان