چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام، انتشار خبر تخریب بخشی از مدرسه سعادت ایلام با حضور دانش‌آموزان حاضر در کلاس با شکایت شاکی خصوصی موجب واکنش‌های متفاوت در فضای رسانه‌ای استان ایلام و مردم ایلام شد.

واکنش دهندگان به این اقدام تخریب قسمتی از مدرسه سعادت ایلام آنهم با حضور دانش‌آموزان در کلاس درس را اقدامی نسجیده و موجب ضربه روحی به دانش‌آموزان و فضای تعلیم و تربیت دانسته و تخریب قسمتی از این مدرسه را موجب خسارت بدنی به دانش‌آموزان عنوان کرده و از مقامات قضایی برای توقف این اقدام یاری طلبیدند.

آموزش و پرورش تلاش برای جلب شاکی انجام داده است/ نتیجه نگرفت

شادیوند رئیس اداره حقوقی اداره کل آموزش و پرورش ایلام، تخریب قسمتی از ساختمان مدرسه سعادت ایلام را در اجرای دستور قضایی و خواسته شاکی خصوصی و پرونده‌ای مرتبط و مفتوح از سال 89 تاکنون می‌داند که اخیراً به موجب حکم قطعی دادگاه حقوقی و صدور اجرائیه قانونی توسط اجرای احکام مدنی به اجرا در آمده است.

به گفته رئیس اداره حقوقی اداره کل آموزش و پرورش ایلام پس از صدور رای به نفع محکوم له تلاش‌های زیادی برای جلب رضایت مالک صورت گرفت که مالک به بهانه اینکه کل مالکیتش 83 متر است از فروش آن بر اساس قیمت کارشناسی روز خودداری کرد و تقاضای اجرای حکم داشت. از طرفی آموزش و پرورش درخواست توقف اجرای حکم را حسب قانون الحاق یک تبصره به ماده (1) لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجراء برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی دولت را قبلا به دادگاه صادر کننده رای و شعبه اجرا ارائه کرد که نتیجه‌ای حاصل نشد.

هیچ حکمی در خصوص تخریب مدرسه صادر نشده است

این واکنش مردمی و رسانه‌ای با پاسخ  روابط عمومی دادستانی ایلام مواجه شد و روابط عمومی دادستانی ایلام طی اطلاعیه‌ای بیان داشت که هیچ حکمی در خصوص تخریب مدرسه صادر نشده و صرفاً با توجه به وجود یک دعوی حقوقی و محکومیت آموزش و پرورش به موجب حکم قطعی دادگاه حقوقی و صدور اجرائیه قانونی توسط اجرای احکام مدنی، بخشی از دیوار حیاط سرایداری تخریب شده و در اثر آن خسارت جزئی به دیوار حیاط مدرسه که در مجاورت آن قرار داشته وارد شده است.

توقف تخریب به دستور دادستان ایلام

در تعاقب اطلاعیه روابط عمومی داستانی ایلام، خسروی زاد داستان مرکز استان با صدور دستور قضایی از ادامه تخریب به جهت حقوق عامه  ممانعت کرد.

استقبال مردمی از دستور دادستان ایلام

دستور قاطع و راهگشای دادستان ایلام با استقبال مردمی مواجه شد ودر راستای احیاء حقوق عامه و تضمین حقوق دانش آموزان؛ در روز جاری با تشکیل جلسه و حضور مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ایلام و دیگر طرفین پرونده، موضوع بررسی و تدابیر لازم جهت پیشگیری از هرگونه خطر احتمالی سقوط یا ریزش دیوار حیاط مدرسه اتخاذ شد که این امر هیچ مانعی برای حضور دانش آموزان در کلاس درس ایجاد نکرده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

انتهای پیام/ م

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان