پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

تراب میری در گفت‌وگو با آفتاب ایلام ضمن اعلام اختصاص 56 میلیارد تومان به طرح‌های کشاورزی در سال جاری به ایلام اظهار‌ داشت: با اختصاص این مبلغ اعتبار طرح‌های متنوعی در حوزه کشاورزی به اجرا در آمده‌ است که تعدادی از طرح‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی در ادامه گفت: اختصاص 28 میلیارد تومان از مبلغ اعتبار واگذار شده به طرح پمپاژ آب اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جها‌د کشاورزی استان ایلام به ایستگاه‌های پمپاژ هلیلان، سیوان،‌ ولیعصر(عج) بدره اشاره و افزود: این سه پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از 1600 هکتار از زمین‌های کشاورزی از نعمت آب و آبیاری نوین برخوردار می‌شوند.

میری در پاسخ به سوال سرانجام پرداخت خسارات کشاورزان سیل‌زده گفت: تاکنون 25 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات سیل به استان اختصاص داده شده که از این مبلغ 18 میلیارد تومان آن به 5 هزار و 500 نفر از کشاورزان سیل‌زده پرداخت شده است.

رئیس سازمان جها‌دکشاورزی استان ایلام یاد آورشد: در مورد اعتبارات واگذاری تسهیلات بلاعوض 44 میلیارد تومان سهم استان ایلام بوده که از این مبلغ 41 میلیارد تومان به 11 هزار نفر واجد شرایط دریافت تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

وی به اهتمام دولت در توجه جدی به بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌ها برای ارائه خدمات در قالب‌های مختلف برای کشاورزان در حال پیگیری است و در راستای پیگیرها اعتبارات خوبی هم واگذار‌ شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان