دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

آفتاب ایلام - حجت‌الاسلام الله‌نور‌ کریمی‌تبار شامگاه یکشنبه در نشست بصیرتی نخبگان فرهنگی بسیج استان ایلام اظهار داشت: تفکر بسیجی یعنی از خود گذشتن و در راه آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی جان دادن.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: تا وقتی تفکر بسیجی بر این کشور سایه افکنده است نگاه نامحرم دشمنان به کشور بی‌نتیجه و اراده ایرانانیان بر دشمنان انقلاب اسلامی غلبه دارد.

وی با اشاره به نحوه شکل‌گیری بسیج به فرمان حضرت امام(ره) در روزهای پرالتهاب سال‌های نخست انقلاب اسلامی یادآور شد: امام راحل با صدور فرمان تشکیل بسیج علاوه بر تقویت امنیت سرزمینی، در ابعاد علمی، فنی، حقوقی، فرهنگی و اقتصادی پایه‌گذار تفکری شدند که امروز حافظ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران هستند.

امام جمعه ایلام به فرمان امام(ره) در تشکیل بسیج اشاره کرد و افزود: آمریکا وقتی در رایزنی‌ها برای آزادی گروگان‌ها ناامید شد به تهدید نظامی برای آزادی گروگان‌ها اقدام کرد که این تهدید موجب آن شد تا حضرت امام(ره) به جهت ضرورت وجود نیرویی منسجم آموزش دیده، نظامی، انقلابی و مردمی برای دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی اقدام کند که امروز در 40 سالگی این نهاد قرار داریم.

کریمی‌تبار با یادآوری فرمان حضرت امام(ره) که فرمودند «مملکت اسلامی باید همه‌‏اش نظامی باشد. تعلیمات نظامی داشته باشد، یک مملکت بعد از یک چند سالی بشود یک کشوری با 20 میلیون جوان که دارد 20 میلیون تفنگ‌دار داشته باشد. 20 میلیون ارتش داشته باشد و این یک هم چه مملکتی آسیب بردار نیست» خاطرنشان کرد: ضعف و زبونی دشمن امروز نشانه تدبیر40 سال پیش حضرت امام(ره) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام همه را به تفکر بسیجی توصیه و یادآور شد: بسیج یعنی دانستن، فهمیدن و متکی به بصیرت و برای احراز این سه خصلت نیازمند راهنما و چراغ روشنی در مسیر بوده که این چراغ راه مقام معظم رهبری است.

وی تسلط بر وقایع اخیر که به بهانه افزایش قیمت بنزین توسط اشرار حادث شد را نمونه‌ای از کارکرد بسیج در وقایع مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: آنهایى که نظام اسلامى و جمهورى اسلامى را تهدید می‌کنند بدانند که جمهورى اسلامى به برکت تفکّر بسیجى و عمل و حرکت بسیجى شکست‌ناپذیر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان