دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آیا دیشب در عراق کودتا شده؟

۱۳۹۸/۰۹/۰۴ ۱۹:۲۹ چاپ کدخبر: 273

آفتاب ایلام - دوشبنه شب، صفحات تایید شده «دستگاه مبارزه با تروریسم» عراق در شبکه‌های اجتماعی، بیانیه‌ای به دو زبان انگلیسی و عربی منتشر کردند و از آغاز «کودتای نظامی» علیه دولت عادل عبدالمهدی خبر دادند.


در این بیانیه ادعا شده است که طالب شغاتی، رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم، در پاسخ به مطالبات ملت عراق و تظاهرات‌کنندگان و همچنین برای جلوگیری از خونریزی، آغاز «نافرمانی نظامی» و «کودتای نظامی علیه دولت غیرقانونی فعلی» را اعلام کرد. در ادامه بیانیه آمده است که شغاتی «هم اکنون دستور بازداشت عبدالمهدی را صادر کرد» و نخست وزیر به خاطر جرایمی که در حق تظاهرات‌کنندگان مرتکب شده، به زودی برای محاکمه علنی به قوه قضاییه معرفی خواهد شد.

 

 

 

آیا دیشب در عراق کودتا شده؟

 

بیانیه‌ای که در حساب کاربری دستگاه مبارزه با تروریسم منتشر شد.

 


علاوه بر این، صفحه دستگاه مبارزه با تروریسم در توئیتر، توئیت‌‎های یکی از شومن‌های معروف عراق را که یکی از مخالفان سرسخت دولت عبدالمهدی است، بازنشر کرد.

 


اما شغاتی که فرمانده کودتا معرفی شده، به سرعت به این خبر واکنش نشان داد. وی خبر‌های پیرامون وقوع کودتا در عراق و بازداشت مقامات دولتی در منطقه سبز بغداد را تکذیب کرد. شغاتی با بیان اینکه حساب کاربری دستگاه مبارزه با تروریسم در توئیتر و فیسبوک هک شده است، به خبرگزاری عراق گفت: «دستگاه مبارزه با تروریسم همواره تکیه گاه وطن و حامی ملت و نظام سیاسی دمکراتیک و کشور عراق و نهاد‌های ملی آن بوده و هست.»

 


فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز در بیانیه‌ای وقوع کودتا را به شدت تکذیب کرد و از پیگرد قانونی هکر‌ها خبر داد.

 

 

 

آیا دیشب در عراق کودتا شده؟

 

بیانیه کودتا در حساب کاربری رسمی دستگاه مبارزه با تروریسم

 


گفتنی است که عراق در دو ماه گذشته صحنه اعتراضات گسترده بوده که به خشونت کشیده شد. تاکنون بیش از ۳۰۰ تن در تظاهرات کشته شدند. در روز‌های اخیر، اعتراضات عراق تشدید شده و درگیری‌ها میان معترضان و نیرو‌های امنیتی ادامه دارد. تظاهرات کنندگان به بیکاری، فقدان خدمات عمومی و فساد سیاسی و اقتصادی طبقه حاکم اعتراض دارند.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان