چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام - ایلام به رغم کوچکی و جمعیت‌کم دارای بیشترین ترافیک شهری است، ترافیکی که ساعت‌ها وقت و هزینه شهروندان را به یغما می‌برد و مردم این شهر را گله‌مند کرده است، گله از آن که چرا دغدغه مدیران شهری برطرف کردن معضل مدیران شهری ایلام نیست.

مدیران شهری ایلام تا‌کنون وعده‌های فرآوان با عناوین «ایلام شهر هوشمند می‌شود»، «زیرگذر و روگذر رسالت 50 درصد ترافیک را کاهش می‌دهد» و «طرح ترافیک به‌زودی در ایلام اجرا می‌شود» و ده‌ها مورد از این اخبار و وعده‌ها را به مردم داده‌اند اما دریغ از یک اقدام مثبت در کمک به برطرف کردن معضل ترافیک و اقدامی در رفع ترافیک در حد کم و این عدم توانایی در اعمال مدیریت بر ترافیک شهر ایلام گله‌مندی و انتقاد شهروندان را عیان کرده است.

فتحی‌زاده از شهروندان ایلامی در ارتباط با مشکل ترافیک ایلام عنوان کرد: واقعیت این است که مسئولان شهری دغدغه برطرف کردن ترافیک ایلام را ندارند.

وی گفت: وقتی مسئولان نمی‌تواند یک چراغ چهار جهت برای سامان‌دهی به سردرگمی رانندگان در چهارراه مادر، رسالت(مدرس) و پیام نور نصب کنند چگونه وعده هوشمند کردن ترافیک ایلام را می‌دهند.

سیاری دیگر شهروند ایلامی با بیان اینکه مدیریت بر ترافیک ایلام نیازمند ابزار است که در ایلام به آن توجه نمی‌شود و مسئولان برای رفع تکلیف وعده سرخرمن می‌دهند مثلاً از احیای بافت فرسوده سخن می‌گویند، وعده انتقال مطب پزشکان به حاشیه شهر خبر می‌دهند که این وعده‌ها تاکنون عملی نشد است و عملی شدن آنان نیز مستلزم هزینه گزاف است که این هزینه این موضوع را ناممکن می‌سازد.

وی ساماندهی ترافیک را نیازمند اراده مدیران عنوان و خاطرنشان کرد: آنچه از عملکرد مسئولان در حوزه ترافیک می‌بینیم آن است که این اراده برای مدیریت ترافیک در ایلام وجود ندارد.

سیاری به خبرنگار تسنیم در ایلام توصیه می‌کند به میدان 22 بهمن بروید و ببینید چه بی‌نظمی وجود دارد، پارک‌های دوبل و بیشتر، وجود نیسان‌هایی که میوه می‌فروشند، وجود بازاریانی که نصف خیابان را اشغال کرده‌اند و پیادراه را ملک شخصی خود می‌داند را می‌بینید برخورد با این موارد که عامل ترافیک ایلام هستند نیازمند اراداه است که در ایلام نیست.

اما سرهنگ ابوالفضل کوهزادی از نبود ظرفیت در خیابان‌های ایلام سخن می‌گوید و در ارتباط با معضل ترافیک مدعی آن است که «طبق آمارهای رسمی منتشره سهم خانوارهای استفاده کننده از خودروی شخصی از 16.1 درصد در سال‌های گذشته به 48.6 درصد در سال جاری رسیده است».

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام، ارتقای فرهنگ ترافیک، استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی را موثر در کاهش ترافیک می‌داند و احتمال آن را می‌دهد که افزایش قیمت بنزین ممکن است ترافیک ایلام را سامان دهد.

آفتاب ایلام - پاسخ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام مشابه پاسخ مدیران شهری است با بیان کلمات نشد درصدد مدیریت بر ترافیک ایلام هستند و این بیانات نشان از آن دارد که اراده‌ای برای برطرف کردن ترافیک ایلام و سامان آن وجود ندارد. ترافیک ایلام نیازمند اعمال قانون، نصب‌ چراغ‌های جهت دهنده است که امید است مسئولان به آن توجه کنند و شهروندان ایلامی را از معضل ترافیکی نجات دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان