دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام -  پروژه CNG آبدانان در مردادماه سال 94 با حضور مسئولان کلنگ‌زنی شد و به گفته مجید عسگری فرماندار وقت  آبدانان در زمان کلنگ‌زنی زمان اجرای طرح را 5 ماه توسط  بخش خصوصی دانست اما متأسفانه از زمان کلنگ‌زنی بیش از 4 سال می‌گذرد و خبری از افتتاح یا بهره‌برداری این طرح نیست.

امروز یکی از مطالبات و دغدغه‌های مردم آبدانان فعال کردن جایگاه سوخت CNG است، جایگاه سوختی که وعده فعال شدن آن سال‌ها است نقل‌ مجالس، وعده‌های‌ بی‌عمل مسئولان استانی و شهرستانی است.

ضرورت فعال شدن این جایگاه با افزایش قیمت بنزین و زمزمه افزایش قیمت‌های حمل و نقل و جابه‌جایی مسافر در شهرستان آبدانان آغاز و صاحبان وسائل‌نقلیه که کارشان جابه‌جایی مسافر است بهانه افزایش قیمت کرایه‌ها را در افزایش قیمت سوخت می‌دانند و نبود جایگاه سوخت CNG نیز از دلایل افزایش کرایه‌ها می‌دانند.

یکی از رانندگان خطوط بین روستا و شهرها با ابراز گلایه اظهار داشت: در چند سال گذشته به درخواست مسئولان تاکسیرانی شهرستان تاکسی‌ها خود را دوگانه‌سوز کردیم.

وی با بیان اینکه جایگاه CNG آبدانان هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است افزود: با سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌های این منطقه دوگانه‌سوز محسوب می‌شوند و سهمیه کمتری به تاکسی‌های این خطوط تعلق می‌گیرد و این باعث می‌شود ما در طول یک هفته تمام سهمیه بنزین خود را مصرف کنیم.

رحمتی یکی از شهروندان آبدانان در ادامه گفت: اکنون‌که بنزین سهمیه‌بندی شده چرا کسی به فکر جایگاه CNG  آبدانان نیست و اگر صاحب CNG نمی‌تواند آن را مورد بهره‌برداری قرار دهد به اشخاص دیگری که اعلام آمادگی کرده‌اند واگذار کند.

محمدی دیگر شهروند آبدانانی نیز با ابراز گله‌مندی خاطرنشان کرد: تا چه وقت مسئولان نسبت به راه‌اندازی تنها جایگاه CNG  آبدانان سکوت اختیار خواهند کرد و حتی به انتقادات در این مورد پاسخگو نیستند.

وی با بیان اینکه آیا وقت آن نرسیده که در این رابطه تدبیری اندیشیده شود، افزود: اگر متصدی این جایگاه قادر به راه‌اندازی آن نیست چرا مجوز راه‌اندازی CNG به اشخاص متقاضی دیگری داده نمی‌شود.

محمدی فرماندار آبدانان با اشاره به اینکه وسایل نقلیه ما به خاطر دوگانه‌سوز سهمیه‌ پایین بنزین دریافت می‌‌کنند، بیان کرد: با وجود اینکه شهرستان‌های هم‌جوار از قبیل دره‌شهر و دهلران جایگاه‌های دوم خود را نیز راه‌اندازی کرده‌اند اما مسئولان این شهرستان از راه‌اندازی تنها جایگاه این شهرستان عاجزند.

سیروس مراد حاصلی در این‌ ارتباط اظهار داشت: تمام زیرساخت‌های پروژه CNG  آبدانان آماده است و از لحاظ وسایل و امکانات مشکلی ندارد.

وی افزود: از آنجائی که دستگاه‌های CNG  از شرکت‌های آلمانی خریدار شده‌اند و نصب آن‌ها باید توسط شرکت خریدار انجام می‌گرفت متأسفانه به علت تحریم شرکت موردنظر از انجام نصب دستگاه خودداری کرد.

فرماندار آبدانان با اشاره به اینکه مسئولان استانی و شهرستان به جد پیگیر برطرف کردن این مشکل هستند گفت: طبق قول مسئولان استانی در هفته‌های آینده متخصصانی از شرکت نفت برای نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها اقدام می‌کنند و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این پروژه افتتاح شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان