سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت:

مجریان افزایش قیمت بنزین باید پاسخگوی عملکرد خود باشند

۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۱:۴۱ چاپ کدخبر: 297

آفتاب ایلام -شادمهر کاظم‌زاده صبح امروز در تشریح محاسن و معایب اجرای طرح افزایش قیمت بنزین و منشاء حوادث اخیر اظهار داشت: دولت در بحث گرانی بنزین کاملا بی‌تدبیرانه عمل کرد در صورتی که ابتدا باید ذهن مردم را آماده می‌کردند، در ثانی شیوه اجرایی را هم درست نبود نه تنها این کارها انجام نشد بلکه گرانی بنزین شوک بزرگی به مردم وارد کرد.

وی اظهار کرد: دولت باید شفاف‌سازی کند که قبل از اجرای این طرح چه اقداماتی انجام داده و عواید آن در کجا هزینه می‌شود و برای سازماندهی وضعیت معیشت مردم چه تدبیری اندیشیده است.

کاظم‌زاده بیان کرد: مجلس در برنامه ششم قبلا مصوب کرده  است که دولت به شکل منطقی در بودجه سالیانه در بحث هدفمندی یارانه‌ها قیمت بنزین را اصلاح کند ولی نه به این شکل، بلکه برای این که فضا مشتنج‌تر نشود نمایندگان از انجام بعضی اقدامات در این رابطه صرف نظر کردند و این در صورتی است که مجریان این افزایش قیمت باید پاسخگو این نحوه عملکرد باشند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب نیز گفت: تمام مؤلفه‌های امنیت پایدار در این طرح دیده نشده است و در فضای مجازی هم برخی به‌دنبال برهم ریختن اوضاع جامعه بودند که فرمایشات مقام معظم رهبری باعث آرام شدن اوضاع و جامعه شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت: می‌توان با شیوه‌های دیگر و با قیمتی ارزان‌تر در قالب بودجه‌های سالیانه قیمت بنزین را اصلاح کرد و این موضوع را به فرصتی برای عوامل بیرونی و براندازان تبدیل نکرد.

ضعف عملکرد وزیر ارتباطات در ساماندهی فضای مجازی

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام در مورد سازماندهی فضای مجازی و نقش آن در آشوب‌های اخیر گفت: در فضای مجازی افرادی که از اخلاق بهره نبرده‌اند به‌دنبال این هستند که تهدیدهایی را ایجاد کنند و بنا بر آئین‌نامه‌ها دولت باید با آن ها برخورد کند.

وی بیان کرد: در حالت عادی در فضای مجازی انواع هتک حرمت‌ها، دروغ پراکنی و مقابله با فرهنگ اسلامی وجود دارد و اجرای این طرح به محلی برای سازماندهی اغتشاشگران و دعوت‌های عمومی برای برهم ریختن اوضاع جامعه تبدیل شده است.ش

کاظم‌زاده بی‌اطلاعی وزیر از وضعیت فضای مجازی را قابل‌ قبول ندانسته و گفت: عدم اطلاع وزیر ارتباطات از فضای مجازی جالب نیست در صورتی‌که فضای مجازی به یک تهدید در جامعه امروز تبدیل‌ شده و باید مشخص شود که چه اقداماتی برای سازمان‌دهی فضای مجازی در جهت مقابله با اغتشاشات صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: موضوع افزایش بنزین در فضای مجازی به فرصتی برای آشوب‌گران تبدیل شد درصورتی‌ که وزارت ارتباطات باید این فضا را طوری سازمان‌دهی می‌کرد که به فرصتی برای اغتشاشات تبدیل نشود.

نماینده حوزه انتخابیه دهلران در مجلس تصریح کرد: مجموعه هیئت‌ دولت و به‌خصوص وزارت ارتباطات نقش ضعیفی داشته و حتی عدم اطلاع وزیر از وضعیت فضای مجازی قابل‌قبول نیست، همچنین در زمینه‌های  دیگر هم اقدامات قابل قبولی ارائه نشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان